Drámu v závere rozlúštil Taffe!

HC SLOVAN sa po veľkej dráme teší z víťazstva na ľade favorizovaného Avangardu Omsk!

Avangard Omsk – HC SLOVAN Bratislava 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)

Góly: 24. Burdasov (Kutějkin), 50. Burdasov, 60. Pěrežogin – 8. Luža (Taffe), 11. Nedorost (Plastino), 27. Vopelka (Taffe), 60. Taffe Avangard Omsk: Furch – J. Medveděv, Kutějkin, Ahnelöv, Gustafsson, V. Vasiljev, Kulik, Minejev, Děrvuk – Pěrežogin, Roy, Burdasov – Pestuško, Zubov, Paršin – I. Michejev, Pjanov, Fiščenko – Lauta, A. Gluchov, Lemťugov.
HC SLOVAN Bratislava: Brust – Plastino, Švarný, Meszároš, Luža, Pokorný, Ďaloga, Bačik, Rosandić – Valský, Jeglič, Nedorost – Cheechoo, Taffe, Vopelka – Lušňák, Viedenský, Skalický – Kubalík, Zigo, Chipchura.Stretnutie v Omsku začalo opatrne z oboch strán, brankári sa v prvých minútach nezapotili. V ôsmej minúte z prvého dlhšieho usadenia Slovana v pásme padol prvý gól, keď za Furcha prepadla strela Patrika Lužu od modrej čiary. Avangard sa nestihol poriadne otriasť z inkasovaného gólu a Furch kapituloval v jedenástej minúte druhýkrát. Nahodený puk z rohu od Václava Nedorosta sa do brány dostal po nešťastnom teči domáceho beka. Strelec druhého gólu mohol zvyšovať už na 3:0, zoči voči Furchovi však neuspel. Na druhej strane vychytal Denisa Paršina v úniku výborný Brust.V úvode druhej časti hry naštartovala Avangard presilová hra, v ktorej najskôr pomohla Brustovi konštrukcia brány, o pár sekúnd neskôr však už Burdasov dvíhal ruky nad hlavu – 1:2. Domáci potom nevyužili šance na vyrovnanie a prišiel trest. Na pravom kruhu sa k puku dostal Lukáš Vopelka a zásluhou jeho prvého gólu v KHL sme odkočili Omsku na rozdiel dvoch gólov. V 35. minúte zlikvidoval Brust poriadnu delovku od Medvedeva.Domáci hokejisti sa v tretej tretiny snažili o zmenu výsledku a často zamestnávali defenzívu Slovana i gólmana Brusta. Ten sa opäť vyznamenal v 47. minúte, keď vychytal Paršina. O tri minúty neskôr však Brust rozohral nepresne na Burdasova a ten zavesil puk do horných miest brány - 2:3. Omsk sa dostal na koňa, pred Perežoginom zachránil opäť brankára Slovana. Našu svätyňu tesne minul Lemťugov. Obrovský tlak Omska napokon priniesol vyrovnávajúci gól, 42 sekúnd pred koncom sa tešil Perežogin. Fanúšikov Avangardu však zmrazil o sedemnásť sekúnd Jeff Taffe, ktorý z protiútoku rozhodol o víťazstve Slovana.  Miloš Říha: Dneska sa nám podarilo to čo v minulom zápase nie. Dali sme góly na začiatku aj na konci. Domácich sme prekvapili. Na zápas sme boli dobre pripravení, hrali sme disciplinovane. Sme veľmi radi za víťazstvo, vyhráva sa tu vždy ťazžko a zisk plného počtu bodov si nesmierne vážime.