Dramatický záver zvládli lepšie Slovanisti

HC SLOVAN v tretej tretine vyrovnal na 2:2 a o extra bode rozhodol v samostatných nájazdoch Rastislav Gašpar.

HC SLOVAN Bratislava - HKM Zvolen 3:2 pp a sn (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 10. Buček (Ališauskas), 54. O\'Donnell (Bačik, Valach), rozh. nájazd Gašpar - 33. Hraško (Kubka, Stupka), 35. R. Bondra (J. Mikúš, Kelemen). Rozhodovali: Müllner, Snášel - Gegáň, Hercog, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.HC SLOVAN Bratislava: Makarov - Ališauskas, Sersen, Štajnoch, Maier, Valach, Bačik, Beňo - Šišovský, Kytnár, Zigo - O\'Donnell, Urbánek, Gašpar - Rapáč, Bortňák, Buček - Studenič, Petráš, Kundrík - Jasenec
HKM Zvolen: Rahm - Hatala, Betker, Melancon, Meliško, Kubka, Hraško, Daniš, Gajdoš - Kelemen, J. Mikúš, R. Bondra - Nuutinen, Helewka, Zuzin - Marcinek, Tibenský, Stupka - Ďuriš, Gubančok, ChlepčokSlovan nastúpil premiérovo s Petrom Šišovským, nová posila sa proti Zvolenu predstavila v prvom útoku domácich. Tí boli v prvej tretine aktívnejší, HKM sa prevažne bránil. "Belasí" sa ujali vedenia v 10. minúte, keď v presilovke Buček strelou švihom z kruhu prekonal Rahma v bránke hostí. Zvolenčania si najväčšiu šancu vypracovali v 11. min. Kelemen si z pravej strany nakorčuľoval pred domácu bránku, snažil sa zakončiť po ľade k vzdialenejšej žrdi, Makarov však jeho pokus vystihol.V 27. min mohol zvýšiť náskok domácich Studenič, ktorý po chybnej rozohrávke súpera zachytil puk na modrej a vyrazil smerom na Rahma. Brankár HKM však jeho strelu ukryl v lapačke a spoluhráči mu už následne pomohli, keď mu z nej puk vypadol. Vzápätí po podobnom zaváhaní zvolenskej defenzívy neprekonal Rahma ani Rapáč po prihrávke Štajnocha. Potom dostali domáci výhodu presilovku pri vylúčení Hatalu, no zahrali ju slabo, Rahma v nej poriadne ani neohrozili. A tak prišiel trest. V 33. minúte vyrovnal Hraško, ktorý jemne tečoval strelu Kubku. Hosťom dodal strelený gól sebavedomie a o minútu a pol pridali svoj druhý zásah - po Mikúšovej zadovke skóroval Bondra, Makarov sa už nestihol vrátiť späť k pravej žŕdke.Zvolenčania pokračovali vo svižnom tempe aj v úvode druhej tretiny, keď nebezpečne zakončili Zuzin či Stupka, v oboch prípadoch pohotovo zasiahol Makarov. Zvolen potom dostal možnosť hrať presilovku 5 na 3, ale túto výhodu nevyužil. V 52. min mohol zvýšiť náskok kapitán HKM Zuzin, neujala sa ani jedna z jeho dvoch striel. Slovan sa dočkal vyrovnania v 54. min, keď do útočného pásma prenikol O\'Donnell a namieril presne pod hornú žŕdku - 2:2. V závere sa hra otvorila, oba tímy mohli rozhodnúť, vyznamenali sa obaja brankári. V predĺžení gól nepadol, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. Päť sérií nestačilo, o víťazstve Slovana rozhodol v siedmej sérii Gašpar.