Dramatický duel v nájazdoch pre Dinamo

HC SLOVAN Bratislava podal na ľade Dinama Minsk dobrý výkon a siahal po víťazstve, v nájazdoch boli však šťastnejší domáci.

Dinamo Minsk – HC SLOVAN Bratislava 3:2sn (1:0, 1:1, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 6. Linglet, 40. Vesce (Ellison, Bailen) rozhod. nájazd Stepanov – 22. Nagy (Barker, Murley), 57. Jeglič (Netík)Zostavy:
Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krajíček, Goroško, Nogačov, Bailen, Šinkevič, Lisovec, Badun – Kaľužný (C), Szczechura, Cheechoo (A) – Linglet, Vesce, Ellison – Drozd, Meleško (A), Materuchin – Stepanov, Kitarov, Razvadovsky
HC SLOVAN Bratislava: Backlund (Janus) – Sersen (A), Luža, Barker, Štajnoch, Kozák, Starosta, Kudrna – Nagy (A), Surový, Bartovič (C) – Jeglič, Tičar, Netík – Vondrka, Murley, Hudáček – White, Ölvecký, ŠťastnýDomáci hokejisti si hneď v prvých minútach zápasu vytvorili hneď niekoľko príležtostí, pri ktorých sa musel mať na pozore gólman Backlund, no nebezpečnejšie šance spálili zverenci trénera Matikainena. V 40. sekunde z protiútoku dva na jedna trafil Tomáš Surový len Haugena, rovnako pochodil o pár momentov neskôr aj Andrej Šťastný, ktorý prečílenie riešil strelou do nórskeho brankára. Dinamo si v piatej minúte zahralo presilovku po nešťastom vyhodení puku Netíka a Linglet okamžite trestal – po obohratí Barkera nechytateľne prestrelil Backlunda – 1:0. Slovan mohol vyrovnať po brejku Šťastného i prieniku Netíka, no Haugen opäť podržal svojich. V 17. minúte Linglet ďaľším švihom  takmer opäť skóroval, dobre reagoval Backlund. Posledné sekundy prvého dejstva patrili belasým, nebezpečne zakončoval Vondrka, nápor si vytvorila aj štvrtá formácia.Čo nevyšlo Slovanistom v prvej tretine si vynahradili hneď na začiatku tej druhej, keď sa v druhej polovici presilovej hry nemýlil Ladislav Nagy – 1:1. Naši hráči sa potom previnili zlým striedaním proti pravidlám a Backlund musel po príležitostiach Kalužneho a Cheechooa čarovať na bránkovej čiare. Defenzíve domácich dal o sebe vedieť aj náš druhý útok, v 26. minúte opečiatkoval tyčku Žiga Jeglič. Slovan potom nevyužil presilovú hru, po ktorej mal dobré šance Bartovič i Nagy. V 37. minúte predviedol Johan Backlund super zákroky, keď vychytal úplne osamotených Kalužného a Ellisona. Jedenásť sekúnd pred koncom druhej tretiny švédsky brankár predsa kapituloval, v presilovke ho prekonal Ryan Vesce. V 42. minúte nastrelil po prihrávke Lingleta tyč Backlundovej brány Mat Ellison. Slovan sa do niekoľkých príležitostí dostal v presilovej hre, Haugen však strelám Nagya či Barkera odola aj s poriadnou dávkou šťastia. Aj v tretej tretine vytiahol Backlund zákrok z kategórie neskutočných, keď Linglet už zdvíhal ruky nad hlavu, no proti bola vyrážačka nášho brankára. Sedem minút pred koncom si Slovan vytvoril drvivý tlak, počas ktorého mal sľubnú šancu Vondrka, nepríjemne strieľali Surový, Štajnoch i Jeglič, domáci tréner Pokovič reagoval oddychovým časom. Gól Slovana nepriniesla ani delovka Netíka spomedzi kruhov, či pokus Hudáčka. Na veľkú radosť celej našej striedačky vyšla akcia druhej formácie, na 2:2 vyrovnával Žiga Jeglič a zápas aj vďaka úžasnému Backlundovi išiel do predĺženia. V 61. minúte sa uvoľnil Tičar a jeho strelu švihom zastavila ľavá tyč domácej brány. Slovan bol v päťminútovke  aktívnejší, gól sa mu bohužiaľ streliť nepodarilo, o víťazovi tak museli rozhodnúť samostatné nájazdy.  V nich skóroval za Slovan len Jeglič, domáci prekonali Backlunda dvakrát a získavajú tak dva body. Petri Matikainen: Diváci dnes videli zaujímavý zápas. Domáci majú skvelý tím a silu ukázali najmä vo svojich presilovkách. Aj napriek nepriaznivému stavu v závere zápasu mužstvo neustále bojovalo, ukázalo veľkú vôlu po víťazstve, vytvorilo si tlak, niekoľko šancí a strelilo gól.  Som spokojný s predvedenou hrou v rovnovážnom počte, v ktorej sme boli aktívnejší.  Bohužiaľ sme zápas nedokázali rozhodnúť v predĺžení, ani v nájazdoch, chceli sme viac, no máme aspoň bod.