Dráma so šťastným koncom

Hokejisti Slovana Bratislava zdolali v nedeľnom zápase 27. kola Tipsport Ligy na domácom ľade HKM Zvolen 3:2 po predĺžení.

Slovan Bratislava - HM Zvolen 3:2 pp (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Góly:
56. Viedenský (Bačik, Puliš), 58. Abdul (Puliš), 64. Abdul (Puliš, Šedivý) - 52. Betker (McPherson), 59. Corrin (McPherson, Kolenič). Rozhodovali: Orolin, D. Konc st. - Šoltés, D. Konc ml., vylúčení: 4:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0Počet divákov: 5128 divákov.Slovan Bratislava: Brust – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Hudec – Puliš, Zigo, Abdul – Žitný, Viedenský, Matoušek – Jendek, Kytnár, Š. Petráš - Pance, Urbánek, Sloboda - BondraHKM Zvolen: Tomek - Betker, Corrin, Fatul, Švarný, Drgoň, Maier, Tomko - Štrauch, Trotter, McPherson - Thompson, Špirko, Kelemen -Bonis, Šťastný, Mráz - Tibenský, S. Petráš, Marcinek - KoleničSlovan si pred zápasom uctil svojho bývalého hráča Dáriusa Rusnáka, ktorý oslávi v pondelok jubilejné 60. narodeniny. Legendárny center dostal pred stretnutím od predstaviteľov Slovana pamätný dres, na svetelnej kocke premietli highlighty z jeho kariéry. Rusnák takisto vhodil slávnostné buly.V úvodných minútach boli mierne aktívnejší hostia, už v 2. minúte sa Mráz ocitol sám pred Brustom, chrbtom k bránke ho neprekonal. Následne Thompson tiesnený nezakončil do odkrytej bránky "belasých". Slovan postupne ožil, dobrú šancu na otvorenie skóre mal Š. Petráš. V 15. min zachránila Brusta žŕdka po strele Maiera, na opačnej strane neuspel pred Tomekom Abdul.Skóre sa nemenilo ani po šanci Betkera, ktorá otvorila dianie v 2. tretine. Slovan kontroval rýchlym prečíslením 2 na 1 po zlyhaní zvolenskej defenzívy, Žitný po prihrávke Matoušeka však trafil iba Tomeka, ktorý sa stihol premiestniť k ľavej žŕdke. "Belasí" mali v týchto chvíľach navrch, v polovici zápasu počas svojej prvej presilovky zavreli súpera, po jej vypršaní Puliš dvakrát ohrozil Tomeka, no ten si stále držal čisté konto. Poradil si aj s tečmi Jendeka, Puliša či Matoušeka i nebezpečnou strelou Bondru.Zvolenčania na začiatku tretieho dejstva dostali možnosť hrať 88-sekundovú presilovku 5 na 3, no túto výhodu nevyužili. Hostia sa dočkali až v 52. minúte, keď McPherson našiel v útočnom pásme Betkera a ten strelou z vrcholu kruhov spoza obrancu prekonal Brusta - 0:1. Slovanistom sa podarilo už o necelé štyri minúty vyrovnať, keď Bačikovu delovku od modrej čiary usmernil tečom za Tomekov chrbát Viedenský. Domácich gól nakopol a v 58. minúte pridali aj druhý zásah zásluhou Abdula - 2:1. Zvolen však dokázal expresne odpovedať, Corrin 107 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal a zachránil pre HKM predĺženie. Zvolenčania si ho zahrali premiérovo v sezóne. V ňom najprv Viedenský neuspel v nájazde, o triumfe Slovana napokon rozhodol v 64. minúte Abdul.