Dostal som puk, nemal som čo, tak som vystrelil

Po tesnej prehre v Petrohrade sa belasí opäť vrátili na víťaznú vlnu a pred domácim publikom zdolali Podoľsk 4:2. O prvý gól stretnutia sa postaral Michel Miklík.

Trojzápasovú domácu sériu začali hráči HC Slovan Bratislava víťazne, keď porazili Viťaz Podoľsk 4:2 a pripísali si veľmi dôležité tri body. Skóre zápasu otvoril v piatej minúte útočník tretej formácie Michel Miklík. "Sme radi, že sme sa na tento zápas dobre pripravili. Mali sme tam síce nejaké výkyvy, ale dali sme štyri góly a myslím si, že sme súpera do ničoho nepustili.  K môjmu gólu ani nemám veľmi čo povedať, dostal som puk, nemal som čo s ním spraviť, tak som vystrelil. Brankárovi prešiel medzi betóny, takže ma to teší," povedal po stretnutí strelec úvodného gólu.Po triumfe nad Podoľskom si belasí stále držia ôsmu postupovú priečku. Najbližšie ich čakajú dva domáce zápasy proti moskovskému Dynamu a ďalšiemu vážnemu konkurentovi v boji o play off Medveščaku Záhreb: "Do konca základnej časti nám zostáva ešte deväť zápasov a sme si vedomí toho, že keď nechceme zaváhať, a aby nám niekto neodskočil, tak s tými papierovo slabšími súpermi, respektíve s tímami, ktoré sú v tabuľke pod nami, musíme dokázať zvíťaziť," rezolútne vyhlásil Michel Miklík.