Dorastenci začínajú súboj o bronz!

V ceste za cennou medailou nám stojí Zvolen

Po porážke  v pomere 0:2 na zápasy s Duklou Trenčín v semifinálových dueloch extraligy dorastu čakajú na belasých zápasy o tretie miesto. Slovan obhajuje bronzové medaily z minuloročného play off, kedy porazil Martin. Tento rok sa stretne s hokejistami Slovanu, ktorí v semifinále podľahli košickým hokejistom. Séria sa začína vo Zvolene, na domácom ľade sa slovanisti predstavia v nedeľu, 27. marca a zápas sa hrá o 14.00. Prípadný rozhodujúci tretí zápas je na programe 30. marca, v stredu vo Zvolene.Spýtali sme sa jedného z trénerov belasých, Jozefa Pethöa, na to, ako to pred prvými dvomi stretnutiami o tretie miesto vyzerá.

Jozef Pethö, Slovan Bratislava:

Mrzia nás samozrejme semifinálové zápasy s Trenčínom. Bol to veľmi ťažký súper, veď svedčí o tom ich postavenie v tabuľke po základnej časti. Bojovali sme ale veľmi tuho, Trenčín v plnej sile aj s Daňom a Čerešňákom a neboli to pre Duklu jednoznačné záležitosti. Škoda, nevyvarovali sme sa individuálnych chýb a hlavne zbytočných vylúčení. V boji o tretie miesto nás čaká Zvolen. Hrá sa o tretie miesto a boli by sme radi, ak by sme proti Zvolenu uspeli. Musíme na to podať kolektívny výkon, dať do toho srdce a ísť na doraz vo všetkých činnostiach. Po vylúčeniach v stretnutiach s Trenčínom sme prišli o dvoch hráčov, Klučiara a Mikšíka, Skurák je zranený, ale inak by sme mali nastúpiť v kompletnom zložení aj s chlapcami, ktorí hrávali v juniorke. V základnej časti sme vo Zvolene prehrali 1:6, doma sme vyhrali 3:2. Naše výsledky však v mnohom boli podmienené aj tým, že sme posielali veľa hráčov do juniorky, takže sme ešte nehrali v tejto sezóne proti Zvolenu v plnej sile. Práve teraz nastúpime v najsilnejšom zložení spomedzi našich vzájomných zápasov. Uvidím, akú zostavu bude môcť dať dokopy náš súper, pretože ten hrá o tretie miesto aj vo vyššej kategórii a tak nebude môcť mať k dispozícii hráčov z juniorky.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autorka Alena Hofmanová, autor fotografie Andrej Žiak