Dorast Slovana do play-off!

Dorastenci zvládli záver základnej časti

Dorast Slovanu je v play off. V mimoriadne vyrovnanej súťaži dokázal dnes dorast potvrdiť v Topoľčanoch včerajšie víťazstvo a vybojoval tak siedme miesto po základnej časti Extraligy dorastu. V štvrťfinále play off čaká dorastencov HK 36 Skalica.

HC Topoľčany - HC Slovan Bratislava 1:4

(0:1, 1:1, 0:2)

HC Topoľčany: Pravda - Kopecký, Grman, Paulovič, Bábik, Belovič, Pätoprstý, Belianský, Kohút, Ondruška, Chrkavý, Petrek - Ondruš, Šimun, Trenčan, Balla, Vyletelka, Hudec, Szalay, Veselovský

HC Slovan: Rybár - Šilovič, Skurák, Ficel, Černák, Omelka, Bačik, Šešlija - Môcik, Šalka, Budiak, Brodek, Oktavec, Kovačič, Zajíček, Mlynčár, Dvonč, Šulík, Mikšík, Miško

Góly a asistencie: 0:1 Dvonč (Mlynčár, Omelka), 0:2 Oktavec (Kovačič, Skurák), 1:2 Paulovič (Trenčan, Veselovský), 1:3 Mlynčár (Zajíček), 1:4 Kovačič (Omelka)

Rozhodcovia: Konc - Moravec, Sčensný

Vylúčenia: 2/6

Presilovky: 0/0

Oslabenia: 0/0

Divákov: 98

Imrich Antal, tréner HC Slovan Bratislava:

Bol to taký dosť opatrný zápas. Od začiatku sme vedeli, že my jednoducho musíme. Topoľčanci hrali uvoľnene, vedeli, že im o nič už nejde. My sme boli trochu na začiatku v kŕči, dostali sme sa ale do vedenia 2:0. Potom po chybičke v našom pásme, kedy hráč mal čistý puk, ale zle zhodnotil situáciu, sme inkasovali. To ale trochu oživilo hru. Topoľčanci vycítili šancu, začali hrať viac do tela, chceli ten zápas zdramatizovať. Ale my sme potom zvýšili na 3:1 a potom sa zápas už len dohrával. Štvrtý gól bol už len taká čerešnička. Treba poďakovať chlapcom, pretože za posledný mesiac urobili kus roboty. Je najlepšie, keď sa hrá až do konca naplno. Teraz máme pár dní, aby sme sa pripravili na play off a posunuli našu hru dopredu. Chcel by som sa osobne poďakovať Paťovi Rybárovi, tieto dva zápasy perfektne zachytal a potiahol nás dopredu.

konečná tabuľka

1. Dukla Trenčín  44  95

2. HK 36 Skalica  44  94

3. HC Košice  44  91