Dorast nezopakoval výborný výsledok z Trenčína a prehral v Skalici, juniori na záver víťazne

Juniorka Slovana v play-off proti silnému protivníkovi

Nedeľným 14 kolom skončila Nadstavba B Extraligy juniorov. Juniorka Slovana vezie z východniarskeho tripu plný počet bodov a začne play off buď v Košiciach ako sme avizovali včera, alebo v Martine proti domácej juniorke, ktorú tvoria z polovičky hráči s extraligovými skúsenosťami, ktorá si ale skomplikovala dnešnou prehrou s Duklou cestu za víťazstvom v Nadstavbe A. O súperovi Slovana pre prvé kolo tak rozhodne až stredajšie kolo a vzájomný zápas domácich Košíc s Martinom, v ktorom sú miernymi favoritmi Oceliari.

Dorast po výhre v Trenčíne s lídrom súťaže nestačil na domácu Skalicu, ktorá je v tabuľke druhá a bude zvádzať o postup do play off ešte tuhé boje.

38.kolo Extraligy dorastu

HK 36 Skalica - HC Slovan Bratislava 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

HK 36: Romančík - Horváth, Dubeň, Post, Sloboda, Volek, Šohajda, Štefanec - Vogl, Kazinota, Kukliš, Šille, Romančík, Miklovič, Kovalovský, Kucharič, Božek, Kostelanský, Bezúch, Babiar

HC Slovan: Rybár - Omelka, Ficel, Černák, Gula, Skurák, Šilovič, Červenka, Klimčík, Šulík - Klučiar, Mikšík, Mlynčár, Mráz, Budiak, Šalka, Brodek, Kovačič, Oktavec

Góly a asistencie: 0:1 Šalka (Budiak), 1:1 Romančík (Bezúch), 1:2 Budiak (Kovačič, Šalka) pres/1, 2:2 Miklovič (Kostelanský, Božek), 3:2 Kovalovský (Kucharič, Vogl), 4:2 Romančík (Kostelanský) pres/1, 5:2 Miklovič (Božek), 5:3 Klučiar (Šilovič)

Rozhodcovia: Hauko - Výleta, Otrubčák

Vylúčenia: 5/4

Presilovky: 1/1

Oslabenia: 0/0

Divákov: 197

Imrich Antal, tréner HC Slovan Bratislava:

Dnes sme si v podstate prehrali zápas vlastnými individuálnymi chybami, najmä takými, že sa nemôžeme všetci koncentrovať tam, kde je práve puk. Hráči si musia podchytiť hráčov, ktorí im patria. Bol to však celkovo výborný hokej, s nasadením, korčuľovalo sa celých šesťdesiat minút. Chlapcov musím pochváliť za to, že odviedli kus roboty, ale po taktickej stránke sa musíme veľmi dobre pripraviť na tie zápasy, ktoré nám ešte ostávajú. Domáci majú výborné mužstvo, hrali kompletní a sú zaslúžene na druhom mieste v tabuľke. Chcel by som im pogratulovať k víťazstvu. Tento zápas nám ukázal, kde nás tak trošku tlačí topánka. Myslím si však, že sa do play off ešte dostaneme, je na to treba ale odstrániť chyby, ktoré robíme a verím, že si sezónu ešte predĺžime.

14.kolo Nadstavby B Extraligy juniorov

HK Spišská Nová Ves – HC Slovan Bratislava 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

HK SNV:  Orčík - Vartovník, Kirner, Heizer, Nemec, Džerenga, Cvengroš - Greschner, Belluš, Vereš, Krempaský, Gazdík, Pisio, Huňady, Drevený, Kašelák

HC Slovan:  Pék - Záhradný, Hronec, Ketner, Bölcs, Árvay - Surovka, Cíger, Homa, Halaj, Hudcovský, Dvonč, Podgórski, Gabaj, Kozák

Góly a asistencie: 1:0 Pisio (Vereš), 1:1 Kozák (Árvay, Ketner) pres/1, 1:2 Podgórski (Surovka)

Rozhodcovia: Grečko - Gajan, Tornay

Vylúčení: 9/9

Využitie: 0/1

Oslabenia: 0/0

Divákov: 83

Josef Turek, tréner juniorov Slovan Bratislava:

Dnešné víťazstvo si vážime, pretože sme ani náhodou neboli v kompletnej zostave. Spišská Nová Ves dala včera Trnave osem gólov a vieme, že Trnava nemá zlé mužstvo. Išli sme viac do obrany, veľmi dobre nás podržal Tomáš Pék a od dobrého gólmana sa to potom všetko odvíja. Bol to dobrý a vyrovnaný zápas, ale nakoniec sme to uhrali. V poslednej tretine sme šli na dve päťky a tam sme začali Spišiakov v prehrávať. Bola to dobrá previerka a tak isto nám to ukázalo, ktorí chlapci môžu do toho v play off vlietnuť.

jk, pre hcslovan.sk pripravil webhokej24.sk, autori Peter Hofman a Alena Hofmanová, autor fotografie Andrej Žiak