SlovanPositive

Domáci záver základnej časti

0 0

HC SLOVAN Bratislava odohrá v stredu o 18:30 h proti Dinamu Minsk posledný domáci zápas v základnej časti KHL 2018/19.

Hokejisti Slovana majú pred sebou v kalendári základnej časti KHL už len záverečných päť stretnutí, z toho štyri na klziskách súperov. Derniéra tohto ročníka red vlastnými fanúšikmi tak bude už v stredu 13. februára o 18:30 h, kedy sa predstavíme proti Dinamu Minsk.

Belasí ukazujú v posledných dueloch dobrú výkonnosť, po dvoch výhrach prišla včerajšia prehra so suverénnym lídrom súťaže CSKA Moskva. Slovanisti sa však super favorita nezľakli, odohrali s ním vyrovnanú partiu, o ktorej osude rozhodli hostia až v tretej tretine a radovali sa z výhry 4:1.

Víťazstvom by sa chceli zverenci Vladimíra Országha rozlúčiť s vlastnými fanúšikmi v stredu o 18:30 h proti hrateľnejšiemu súperovi z Minska, navyše Slovanisti budú chcieť Dinamu vrátiť tri prehry z vzájomných stretnutí z tohto ročníka. Minsk je v tabuľke o jedno miesto pred belasými. Bieloruský celok po reprezentačnej prestávke prehral v pondelok v domácom prostredí proti Lokomotivu Jaroslavľ 0:3.

Produktivitu nášho súpera vedie Andrej Kosticyn s 28 bodmi, za ním nasleduje Teemu Pulkkinen so ziskom 25 bodov a Quinton Howden, ktorý nazbieral 24 bodov.

Z obrancov sa najviac darí Kanaďanovi Patrikovi Wiercochovi, ktorý má v štatistikách slušných 22 bodov o dva body menej získal zatiaľ domáci bek Jevgenij Lisovec.

Rovných 50 zápasoch odcyhtal Jhonas Enroth, ktorý je jasnou jednotkou Dinama. Jeho úspešnosť je viac ako 91% zákrokov.

Vstupenky na zápas HC SLOVAN – Dinamo Minsk si zakúpite TU.