Domáci rozhodli v presilovkách

Až tri z piatich gólov dali domáci v početnej výhode.

Torpedo Nižnij Novgorod – HC SLOVAN Bratislava 5:3 (3:0, 2:1, 0:2)

Góly: 7. Daugavinš (Galuzin), 11. Sopin (Daugavinš, Siomin), 16. S. Kosticyn (Ashton, Aliajev), 34. Daugavinš (Aliajev), 40. Ashton (Kosticyn, Osipov) – 25. Viedenský, 46. Tičar (Barker, Jeglič)Zostavy:
Torpedo: Proskuriakov – Chomickij, Budkin, Aliajev, Jegoršev, Kondratev, Osipov, Šulenin, Schütz – Šurakov, Ilin, Rudenkov – Sopin, Siomin (C), Daugavinš – Ashton, S. Kosticyn, Videll – Frolov, Galuzin, Kuľomin,
HC SLOVAN: Garnett (Brust) – Barker, Mihalik, Sersen (A), Luža, Starosta, Švarný, Kozák – Paré, Nedorost, Kašpar – Skalický, Surový (C), Bartovič – Jeglič, Tičar, Nagy (A) – Skalický, Lušňák, ŠťastnýHC SLOVAN Bratislava nevstúpil do prvého zápasu po reprezentačnej prestávke zle, v úvode zápasu niekoľko sekúnd zvieral domácich, no zo strelami od modrej čiary si Proskuriakov bezproblémov poradil. Torpedo dostala na koňa presilová hra o dvoch hráčov, ktorú síce nevyužili, no výhodu o jedného muža potrestal presne mierenou strelou Daugavinš. Výhodu presilovku mali aj naši hráči, no veľké šance si nevypracovali. Domáci hokejisti využili aj svoju druuhú presilovku, keď sa po kombinácii presadil Sopin. V šestnástej minúte svietilo na ukazovateli skóre už 3:0, Ashtonovu strelu usmernil do brány Kosticyn.Po štyroch minútach hry druhého dejstva vyhral buly v útočnom pásme Tomáš Surový a po dôraze Milana Bartoviča dorazil puk za Proskuriakova Marek Viedenský. Slovan mal na dosah kontaktný gól, keď sa po tlaku tretej formácie skackajúci puk nepodarilo usmerniť do siete ani jednému z trojice Tičar, Jeglič, Nagy. Torpedo odskočilo Slovanu na rozdiel troch gólov v 34. minúte, svoj druhý gól a tretí v presilovke v zápase dosiahol pred bránou úplne zabudnutý Daugavinš. Zo strany domácich to nebolo všetko, v 40. Minúte strelil ich piaty gól zblízka Carter Ashton. Torpedo hralo v tretej tretine s rozvahou a sśutredilo sa na pokojné udržanie svojho náskoku. V 43. minúte ale ušiel Skalický, no tesne pred zakončením zakročil domáci obranca. O dve minúty neskôr sa už Slovanisti radovali z druhého gólu - Barkerovu strelu usmernil pekným tečom do brány Rok Tičar. Práve Tičarova formácia najviac zamestnávala obranu domácich, no po kolotoči v útočnom pásme strieľal Jeglič dvakrát tesne mimo. Úspešný nebol ani Kašpar, ktorý nenamieril presne prizemnou strelou. Tretí gól dosiahli Slovanisti štyri minúty pred koncom, v presilovke sa trafil nekompromisne Cam Barker. Dve minúty si Slovan vtvoril veľký tlak v šestici, no skóre zápasu sa už nemenilo.   Miloš Říha: Rozhodla prvá tretina, kedy sme boli veľa vylučovaní a dostali z toho góly. Za stavu 3:0 sme sa postavili na nohy, no namiesto toho aby sme góly dávali, sme ich dostávali. Tretia tretina bola v znamení našej snahy, no napriek veľa príležitostiam sme skórovali len dvakrát.