Domáca séria zakončená víťazstvom!

HC SLOVAN Bratislava zdolal na domácom ľade Jugru Chanty - Mansijsk 3:2.

HC Slovan Bratislava - Jugra Chanty-Mansijsk 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Góly: 5. Jeglič (Cheechoo, Sersen), 33. Cheechoo (Taffe, Sersen), 52. Musatov (T. Surový, Chipchura) - 52. Alexejev (Beľajev, Kulik), 55. Koroľov (Lapenkov, Kulik)
Vylúčení: 1:4 na 2 min, navyše: Chlystov (Jugra) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gébei, Rogačov - Goľak, Deduľa, 9708 divákov

Zostavy:
Slovan: Brust - Sersen, Kundrátek, Švarný, Plastino, Bačík, Starosta, M. Rosandič - Jeglič, Taffe, Cheechoo - Musatov, T. Surový, Chipchura - Skalický, Lušňák, A. Šťastný - Michal Hlinka, Sádecký, M. Sukeľ
Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov - Chlystov, Šulakov, Kulik, Ugoľnikov, Alexander Makarov, Valentenko, Pogorišnyj - Koroľov, Panov, Ľudučin - Beľajev, Lapenkov, Alexejev - Varfolomejev, J. Ivanov, Akmaľdinov - Dvurečenskij, Jaremčuk, Buľanskij - Ankudinov

Hokejisti Slovana boli v úvode stretnutia aktívnejší a v 4. min získali presilovú hru, ktorú bleskovo už po dvanástich sekundách využil Jeglič dorážkou z hranice bránkového územia - 1:0. Vzápätí sa domáci ubránili pri vylúčení Bačíka, neskôr nevyužili dvojminútový trest pre hostí za zlé striedanie. Tesne pred prvou sirénou si Brust vydýchol pri strele súpera do žŕdky.

V druhej časti najprv v presilovke nepochodili Sersen ani Švarný, v 33. min však Cheechoo spomedzi kruhov rovnako v početnej výhode zvýšil na 2:0. Vzápätí Brust zneškodnil pokus Koroľova a ešte v druhej tretine si Šaryčenkov poradil s pokusom Musatova.

V prvej desaťminútovke tretej tretiny Slovan spálil niekoľko šancí - postupne neuspeli Plastino, Cheechoo, Skalický a Taffe. Brust medzitým urobil veľkú chybu za svojou bránkou, no zastúpili ho obrancovia a skóre sa nemenilo. V 52. min sa Musatov zbavil brániaceho Pogorišného a pridal tretí gól Slovana. Vzápätí však prišlo ďalšie zaváhanie Brusta a Alexejev znížil. Duel potom v 55. min zdramatizoval zásah hosťujúceho Koroľova, ale ďalšie góly už nepadli a Slovan získal tri body.