Domáca odveta s Jokeritom

Štyri dni po zápase v Hartwall Arene prichádza fínsky celok na vzájomný zápas do Bratislavy. Úvodné buly zápasu je v sobotu o 17:00 h.

Belasí budú chcieť nadviazať na výborný tímový výkon z Helsínk, kedy síce na bránu vystrelili oproti súperovým 47 strelám len devätnásťkrát, no za Rämä prepadli strely Jana Buchteleho, Michala Řepíka a Patrika Lampera, čo nám zabezpečilo tri body a víťazstvo 2:3.Jokerit v spomínanom stretnutí nastúpil ešte bez svojej veľkej posily Steva Mosesa. Američan však už obliekol dres vo švrtok v Podoľsku, kde „žolíci“ zvíťazili s prehľadom 4:1.Zverencom trénera Jukku Jalonena pre zmenu absentuje ich najproduktívnejší hráč Eeli Tolvanen. Len 18–ročný utočník si v týchto dňoch plní reprezentačné povinnosti s fínskym národným mužstvom na šampionáte do 20 rokov v Spojených štátoch.V zostave však budú mať hostia ďalšie esá, ako Peter Regin, Brian O’Neill, Antti Pihlström, či produktívnych obrancov Sami Lepistöa a Matta Gilroya.Do brány by mal ísť Američan Ryan Zapolski, ktorý má po odchytaných 31 zápasoch vysokú úspešnosť 93,1% zákrokov.HC SLOVAN Bratislava uvedie pred zápasom proti Jokeritu Helsinki do symbolickej klubovej siene slávy Richarda Kapuša vyvesením pamätnej zástavy pod strechu Zimného štadióna Ondreja Nepelu.Prosíme preto všetkých fanúšikov, aby si príchod na ZŠ Ondreja Nepelu nenechávali na poslednú chvíľu a zaujali svoje miesta dostatočne včas pred zápasom. Slávnostný ceremoniál na počesť Richarda Kapuša sa začne cca o 16:55 h.