Dôležitý súboj v Čerepovci

Piaty trip sezóny zakončí HC SLOVAN v sobotu o 16:00 h (SELČ) na ľade priameho konkurenta v boji o play off.

Hokejisti Severstaľu Čerepovec mali na rozdiel od Slovanu pred vzájomným stretnutím až viac ako týždňovú prestávku. Naposledy hrali zverenci Alexandra Gulavceva na klziskách súperov 22.októbra. Z deviatich možných bodov z tripu priviezli za výhry v Novosibirsku a Novokuznecku šesť bodov. V tabuľke Západnej konferencie im patrí desiata priečka so ziskom 33 bodov, Slovan stráca na Severstaľ štyri body.V základnej časti KHL pôjde o druhý vzájomný suboj oboch tímov. Na začiatku októbra sme v Bratislave prerušili víťaznú sériu Severstaľu po vydretej výhre 3:2.Veľkou oporou Čerepovca je český brankár Jakub Kovář, ktorý do mužstva prišiel pred sezónou z Avtomobilistu Jekaterinburg. Rodák z Písku nastúpil na 23 zápasov s úspešnosťou takmer 92% zákrokov.Defenzíva Severstaľu sa spolieha na švédskeho legionára Adama Masuhra, vo svojej prvej sezóne v KHL nazbieral osem bodov a je najproduktívnejším obrancom mužstva. Ďalším zahraničným hokejistom je Clay Wilson, medzi známe mená v obrane Čerepovca patrí aj Andrej Šefer, Anton Sizov.Už dvadsať bodov v základnej časti nazbieral Dmitrij Kagarlickij. Za ním nasledujú jeho kolegovia z útoku Maxim Trunjov (13 b) a Pavel Černov (11 b). Desťa bodov má na konte druhý český hokejista Vojtěch Polák.Pre HC SLOVAN sa zápasom so Severstaľom Čerepovec skončí náročný trip a začne reprezentačná prestávka, po ktorej odcestujeme na ďalší trojzápasový trip.