Dôležitý duel pre Medveščak

HC SLOVAN Bratislave podľahol priamemu konkurentovi v boji o playoff na jeho ľade 2:6.

Medveščak Záhreb – HC SLOVAN Bratislava 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Góly: 5. Bolduc (Parlett, Kousa), 9. Giliati, 32. Hedberg (Perkovich), 49. Giliati (Genoway, Glumac), 50. Mertl (Smoleňák), 56. Jurčina (Bolduc) – 40. Tičar, 44. Kašpar (Nedorost, Paré)Zostavy:
Medveščak Záhreb: Taylor (Kroselj) – Kinrade, Gysbers, Parlett, Kousa, Katic, Jurčina, Deutsch – Bolduc, Bjorkstrand, Saarinen – Mertl, Smoleňák, Kvapil – Hedberg, Perkovich, Jämtin – Glumac, Genoway, Giliati
HC SLOVAN Bratislava: Brust (Garnett) – Barker, Luža, Valach, Sersen (A), Starosta, Švarný, Kozák – Paré, Nedorost, Kašpar – Leblanc, Surový (C), Bartovič(A) – Jeglič, Tičar, Šťastný – Skalický, Viedenský, LušňákHC SLOVAN začal duel na ľade Medveščaku Záhreb vlažne a už v 4. minúte prehrával 1:0, keď sa domáci usadili v útočnom pásme a dôrazný Bolduc usmernil Parlettovi nahodený puk od modrej za chrbát Brusta. Ani inkasovaný gól neprebral našich hráčov a o ďalšie štyri minúty sa z tesnej blízkosti presadil nikým nekrytý Giliati. Záhreb mohol vyhrávať už 3:0, no v presilovke vytiahol proti Hedbergovi dobrý zákrok Brust.  Ďalší závar pred bránou pripravila Slovanu česká formácia v službách domácich. Naši hráči preverili Taylora en málo nebezpečnými strelami od modrej čiary.Říhovi zverenci sa na začiatku druhej dvadsaťminútovky ubránili presilovej hre o dvoch hráčov a Tomáš Surový sa hneď po návrate do hry rútil sám na bránu hostí, no Taylor udržal puk medzi betónami. V 30. minúte tvrdo vypálil Jurčina, Brust zkryl puk na svojej výstroji. O niekoľko minút neskôr sa Hedberg presadil v súboji jedna na jedna švihom poslal domácich do trojgólového vedenia. Slovan sa potom čoraz viac dostával do šancí, v najväčšiu zahodil Francis Paré. V závere tretej tretiny sa Slovanisti napokon radovali z prvého gólu, v presilovke zakončoval presne Tičar.   Slovan aj v úvode záverečnej časti hry pokračoval v tlaku z ruhej tretiny, čoho výsledkom bol tlak, z ktorého vyústil kontaktný gól z hokejky Lukáša Kašpara. Naši hráči potom dostali možnosť na vyrovnanie v presilovke, s ktorou však naložili veľmi zle. V 49. minúte Medveščak potresal zlú rozohrávku a po prihrávke Genowaxa trafil nechytateľne Giliati. Gólovú poistku pre Medveščak zabezpečil v desať minút pred koncom zblízka Tomáš Mertl a definitívnu bodku za zápasom Milan Jurčina.  Miloš Říha: Do zápasu sme vstúpili veľmi zle, domáci mali dostatok priestoru a zaslúžene strelili dva góly. V druhej časti hry sme hrali lepšie, vytvorili si šance, strelili prvý gól. Ten nás nakopol, na začiatku tretej tretiny bolo 3:2, no bohužiaľ sme nedokázali vyrovnať. Štvrtý gól prakticky rozhodol o výhre Medveščaku.