Logo

Správy

SloavnPositive

Dohrávať sezónu so zopár hráčmi nie je hodné našej značky

0 0

O konci prestupového termínu na Slovensku a v Česku, tiež o prebiehajúcej sezóne a plánoch do budúcna sme sa rozprávali s generálnym manažérom klubu Patrikom Zimanom.

$article->fk_main_image->title


Do konca základnej časti zostáva zohrať dve stretnutia. Tím čaká mesačná olympíjska prestávka, aký program budú mať hráči?

Mužstvo má za sebou náročný päťzápasový trip. Musím povedať, že napriek postaveniu v tabuľke, zranení, na ňom obstálo veľmi dobre. S výnimkou zápasu v Nižnekamsku predviedlo slušné výkony, o body obralo aj favoritov. Tréner Zankovec dal chlapcom desať dní voľna. Kabína sa opäť stretne v pondelok 5. februára a absolvuje tréningové jednotky podľa mikrocyklu pripraveného trénerským štábom. V pláne nie je zohrať počas olympíjskej pauzy žiaden prípravný zápas.

Vedenie klubu sa rozhodlo niekoľko hokejistov po výjazde uvoľniť spod kontraktu...

Z nášho pohľadu už pôjde v základnej časti KHL o posledné dve stretnutia, kým v iných ligách je koniec regulárneho ročníka v značne neskoršom dátume. Hráčom, o ktorých bol v posledných dňoch pretrvávajúci záujem, sme nechceli brániť a vyhoveli sme im s možnosťou predĺžiť si ročník 2017/18 v iných európskych súťažiach. Hovoríme teda o Janovi Buchtelem, Michalovi Řepíkovi, Jurajovi Mikúšovi, Tomášovi Voráčkovi.

Sú odchody z tímu v tejto chvíli už uzavreté?

Prestupové okná vo Fínsku, Švédsku, Nemecku či Švajčiarsku sa uzavrú v polovici februára resp. začiatku marca. Nechcem preto predbiehať, všetko zavisí od záujmu klubov o hráčov a dohode s ich agentami. Aktuálne však o nikom ďalšom kto by mal odísť nevieme. Na druhej strane priznávam, že tieto predčasné ukončenia kontraktov nám výrazne znížia mzdové zaťaženia, čo nám perspektívne pomôze.

Nemusia sa fanúšikovia obávať, že záverečné zápasy bude dohrávať torzo hokejistov, ako tomu bolo u niektorých klubov KHL v minulosti?

Dohrávať sezónu v takomto štýle by nebolo hodné značky HC SLOVAN, rovnako aj fanúšikovia si zaslúžia vidieť hrať konkurencieschopný Slovan, ktorý sa aj v závere základnej časti pobije so súpermi o body. Dobrým príkladom toho bol posledný päťzápasový trip. Tréneri budú mať k dispozícii dostatočne široký káder na to, aby mohli podať tak v Podolsku ako aj v domácej rozlúčke so sezónou proti Minsku čo najlepší výkon. Verím, že práve v prvý marcový deň sa so zaplnenou arénou rozlúčime v poslednom zápase tejto sezóny víťazstvom.

Ročník 2017/18 nemôžeme považovať za vydarený, ako ho hodnotíte Vy?

Zostávajú nám ešte dva zápasy základnej časti. Väčšiu analýzu ročníka budeme robiť po jej skončení. Spokojní v klube však byť určite nemôžeme. Káder sme zostavovali za pochodu, veľa hráčov prišlo v priebehu letnej prípravy, naskakovali už do rozbehnutého vlaku. Je to niečo, čomu chceme v budúcnosti predísť. Tím sa čiastočne zodvihol po zmene na trénerskom poste, dostal nový impulz, žiaľ ani to nestačilo na preniknutie do najlepšej osmičky. Odohrali sme niekoľko dobrých zápasov aj proti silnejším tímom, žiaľ bolo ich málo. Strácali sme veľa bodov na klziskách súperov.  Postavenie v tabuľke nie je vôbec lichotivé, tešiť nás môže aspoň to, že sme za sebou nechali tri mužstvá. Práve o tento počet by sa mala súťaž v buducnosti zoštíhľovať.

Sú v aktuálnom kádri hráči, s ktorými by chcel HC SLOVAN spolupracovať v budúcnosti?

Aj napriek nevydarenej sezóne nás niekoľko hráčov zaujalo. O možnej ďalšej spolupráci sa budeme v klube rozprávať v najbližších mesiacoch. Kto pozorne sledoval naše zápasy, sa pravdepodobne trafí do hokejistov, ktorých by sme chceli v Slovane vidieť aj naďalej. Uvoľnenie niektorých do iných klubov nemusí znamenať, že sa s nimi lúčime definitívne.

Západná konferencia

P Tím GP PTS
1. CSKA Moskva 59 100
2. SKA Petrohrad 59 97
3. Lokomotiv Jaroslavľ 60 85
4. Jokerit Helsinki 59 76
5. Dynamo Moskva 59 70
6. Spartak Moskva 59 64
7. HC Soči 60 62
8. Viťaz Podolsk 59 61
9. Dinamo Riga 59 58
10. Severstaľ Čerepovec 60 48
11. Dinamo Minsk 60 40
12. HC SLOVAN Bratislava 59 33
Kompletné tabuľky

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Taffe Jeff 59 30
2. Cerveny Rudolf 57 23
3. Chipchura Kyle 58 20
4. Sukel Matus 57 18
5. Rau Chad 52 16
6. Gelinas Eric 52 15
7. Sersen Michal 59 13
8. Grman Mario 51 9
9. Liska Adam 49 9
10. Klok Lukas 51 8

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem