Logo

Správy

Najbližší zápas

Streda o 18:30
vs
HC SLOVAN Bratislava
DVTK Miskolc
Vstupenky Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

Dohoda s fínskym majstrom!

0 0

HC SLOVAN Bratislava získal do defenzívnych radov držiteľa fínskeho titulu zo sezóny 2015/16 Nicka Plastina.

$article->fk_main_image->title


Kanadský rodák s talianskymi koreňmi, ktorý v uplynulej sezóne patril k najvyťažovanejším bekom majstrovského celku Tappara Tampere, kde sa s 33 bodmi zaradil na druhé miesto v produktivite obrancov svojho mužstva prestupuje do HC SLOVAN Bratislava. S vedením nášho klubu sa dohodol na ročnom kontrakte s platnosťou do 30.4.2017.  

Aj kariéra Nicka Plastina, podobne ako ďalších kanadských hokejistov začínala v zámorských mládežníckych ligách.  Už ako pätnásťročný nastupoval v miestnych juniorskych ligách v provincii Ontario, do známejšej Ontario Hockey League medzi budúce veľké hokejové talenty sa prebil v ročníku 2003/2004 v tíme Barrie Colts. V OHL odohral rodák rovnako zo štátu Ontario plné tri ročníky a rozhodne sa v nej nestratil, nazbieral na obrancu veľmi slušných 79 bodov.

Plastino sa po dobrých štatistikách v zámorí celkom prekvapujúco rozhodol začať svoju seniorsku kariéru v celku talianskej najvyššej súťaže Assiago. Na juhu Európy patril k najlepším obrancom zaknihoval dva majstrovské tituly a rozhodol sa pre návrat do Spojených štatov. V East Coast Hockey League však odohral len časť sezóny a putoval tentokrát do severských súťaží. Posledné tri roky vystriedal dnes 30 – ročný pravák tri kvalitné európske ligy, pôsobil vo švédskom Örebre, nórskom Stavangeri, kde nazbieral skvelých 49 bodov a naposledy vo fínskom Tampere. Práve v krajine tisícich jazier zdvihol v závere ročníka nad hlavu majstrovský pohár a v play off sa stal najlepšie bodujúcim obrancom.

Vzrastom nie príliš vysoký, no dobre stavaný bek (179cm, 86kg), je držiteľom tiež talianskeho pasu. Za reprezentáciu Talianska stihol odohrať dva svetové šampionáty, zúčastnil sa tiež rovnakého počtu olympíjskych kvalifikácii.

Nicka Plastina vítame v našom klube a želáme mu rýchlu adaptáciu na KHL a veľa úspechov. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 29 35
2. Zigo Tomáš 29 31
3. Puliš Radovan 28 21
4. Meszároš Andrej 29 19
5. Štajnoch Martin 25 14
6. Matoušek Tomáš 29 13
7. Bačík Patrik 29 11
8. Šedivý Eduard 29 11
9. Bondra Radovan 28 10
10. Viedenský Marek 15 10

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem