Dobrý výkon stačil len na dva body

HC SLOVAN Bratislava víťazí štvrtý zápas za sebou, keď na domácom ľade vyhral nad HK Poprad 2:1 po predĺžení.

HC SLOVAN Bratislava - HK Poprad 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)Góly: 45. Štajnoch (Meszároš, Viedenský), 62. Žitný (Viedenský) - 33. Leclerc (Zagrapan). Počet divákov: 4532 divákovSlovan Bratislava: Brust – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Demo – Kukumberg, Zigo, Abdul – Bondra, Viedenský, Pance – Žitný, Puliš, Matoušek – Miklík, Kytnár, Sloboda – JendekHK Poprad: Vošvrda – Ulrych, Brejčák, Magovac, Kozák, Kramár, Erving, Fabian, Česánek – P. Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Matis, Paukovček, Kundrík – Leclerc, Zagrapan, Takáč – Matej Paločko, ŤavodaDo zápasu vstúpili lepšie hostia, hneď v úvode hrali presilovú hru, ale Brust im skvelým zákrokom prvú šancu zmaril. Presilovku hrali potom aj slovanisti, Sersen počas nej nastrelil žrď. "Belasí" potom boli strelecky aktívnejší, ale do konca prvej tretiny si už ani jeden tím gólovú šancu nevypracoval.Na začiatku druhej tretiny stroskotal v prečíslení 2 na 1 Žitný na brankárovi Vošvrdovi. Šance neprišli, mal ju až Miklík v polovici zápasu. Spomedzi kruhov však namieril iba do brankára. Popradčania veľmi pozorne bránili stredné pásmo, šancí bolo na oboch stranách málo. Gól napokon padol v ďalšej početnej výhode, ktorú mal Poprad. Zagrapan našiel pred bránkou Leclerca a ten otvoril skóre.V úvode tretieho dejstva mal veľkú šancu Svitana, ale Brusta v dobrej pozícii neprekonal. Vzápätí hostia faulovali a Štajnoch v presilovej hre namieril od modrej čiary presne - 1:1. Slovan sa po vyrovnávajúcom góle zahryzol do súpera, vytváral si tlak v útočnom pásme, veľkú šancu nepremenil Kukumberg. Neujali sa ani ďalšie šance a zápas išiel do predĺženia.V ňom mali najskôr šance obe mužstvá, no ujala sa až strela Žitného, ktorá rozhodla o triumfe Slovana.