Do tímu prichádza reprezentačný útočník Slovinska

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol na spolupráci s 30-ročným slovinským útočníkom Žigom Pancem.

Vystužiť útočnú silu Slovana prichádza rodák z Ľubľany, ktorý štartoval svoju kariéru v Kanade v juniorskej súťaži OHL. Po návrate do Európy  pôsobil v nadnárodnej súťaži EBEL nepretržite od sezóny 2008/2009. V 556 zápasoch dokázal 155-krát skórovať a nazbierať úctyhodných 338 kanadských bodov.Šikovný útočník si postupne prešiel Olympijou Ľubľana, Bolzanom, Villachom, Klagenfurtom a Dornbirnom. S talianskym Bolzanom sa raz stal víťazom EBEL a s Olimpijou Ľubľana dvakrát získal slovinský titul. Poslednú sezónu strávil v najvyššej slovenskej súťaži v drese maďarského celku DVTK Jegesmedvék Miskolc, kde v 59 štartoch nazbieral 43 bodov.Produktívny zakončovateľ je každoročne pravidelnou súčasťou reprezentačného výberu Slovinska. Zúčastnil sa na ZOH 2014 v Soči 2018 v Pjongčangu, ako aj na štyroch turnajoch elitnej kategórie MS. Celkovo za reprezentáciu Slovinska odohral 111 zápasov, v ktorých 11-krát skóroval  a 16-krát asistoval.„Angažovaním Žigu Panceho chceme oživiť našu ofenzívu a zvýšiť konkurenciu na pozícii útoku. Žiga je dobrý korčuliar, fyzicky dobre stavaný s výbornou strelou a zakončením. Veríme, že bude pre nás prínosom,” povedal generálny manažér HC SLOVAN Bratislava Juraj Bakoš.Žiga si svoju premiéru v belasom drese odbije už zajtra v zápase na ľade HK Nitra.HC SLOVAN Bratislava srdečne víta slovinského reprezentanta a praje mu, aby v belasom drese našiel svoje hokejové šťastie a pokračoval vo svojich  produktívnych výkonoch.