Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Do Slovana prichádza útočník Martin St. Pierre

0 0

Kreatívny forward, ktorý môže hrať na poste centra aj krídla, podpísal s belasými zmluvu do konca prebiehajúcej sezóny.

$article->fk_main_image->title

Vedenie HC SLOVAN Bratislava využilo záujem 36-ročného rodáka z kanadského hlavného mesta Ottawa presunúť sa po mesačnom try-out kontrakte v tíme DVTK Miskolc do Bratislavy a zabojovať v tohtoročnej sezóne Tipsport Ligy o najvyššie priečky.

Martin St. Pierre (nar. 11. augusta 1983) má bohaté hráčske skúsenosti a napriek svojmu vyššiemu veku môže priniesť do ofenzívy Slovana potrebnú kreativitu a zaujímavé riešenia herných situácií pred bránkou súpera.

"Na príchod Martina St. Pierrea sa veľmi teším, verím, že jeho tvorivé schopnosti a skvelú časovanú prihrávku dokážeme využiť najmä v presilovkách, ktoré nám v doterajšom priebehu ligy veľmi nevychádzali," povedal na margo príchodu kanadského útočníka hlavný tréner HC SLOVAN Roman Stantien.

St. Pierre je vlastníkom kanadského, ako aj kazachstanského pasu. V najlepšej lige sveta NHL nastúpil v tímoch Chicago Blackhawks, Boston Bruins a Montréal Canadiens do 39 stretnutí. Bratislavským fanúšikom je však podstatne známejší ako šikovný center, ktorý nastupoval v uplynulých sezónach proti belasým vo farbách klubov Kontinentálnej hokejovej ligy Medveščak Záhreb, Admiral Vladivostok, Kunlun Red Star a najmä Barys Astana (Nur-Sultan). V KHL si Martin St. Pierre pripísal počas piatich sezón v 241 zápasoch celkom 130 bodov. 

Martin St. Pierre prichádza do známeho prostredia arény Ondreja Nepelu, v ktorej odohral v dresoch súperov viacero kvalitných zápasov. Na prvom tréningu sa zíde so svojimi novými spoluhráčmi v piatok 3. januára a nič by nemalo brániť tomu, aby zostavu Slovana posilnil už v najbižšich dvoch zápasov v Nových Zámkoch (4.1.) a doma proti Dukle Trenčín (6.1.).

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 53 62
2. Zigo Tomáš 51 49
3. Puliš Radovan 46 35
4. Bondra Radovan 54 32
5. Meszároš Andrej 48 31
6. St. Pierre Martin 38 31
7. Kytnár Milan 43 27
8. Šedivý Eduard 55 24
9. Štajnoch Martin 48 23
10. Bačík Patrik 55 22

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem