Do Slovana prichádza Peter Őlvecký

Peter Őlvecký môže hrať na krídle aj centra.

S hokejom začínal Peter Őlvecký v mládežníckych mužstvách Dukly Trenčín, za ktorú odohral aj dve extraligové sezóny. Darilo sa mu najmä v tej druhej v ročníku 2004/2005, keď za mužstvo nabité hviezdami NHL počas lockoutu odohral 45 zápasov v základnej časti a 12 v play off a zaznamenal solídnych 20 bodov.Vlaňajšiu sezónu dohrával Őlvecký vo švédskej Elitserien v klube Växjö Lakers. Dvadsaťšesťročný rodák z Nových Zámkov (nar. 11. októbra 1985) má za sebou aj krátke pôsobenie v NHL v klube Minnesota Wild (31 zápasov, 7 bodov) a päť sezón v AHL v kluboch Houston Aeros a Milwaukee Admirals, kde v 308 zápasoch strelil 61 gólov a pridal 92 asistencií.Do Európy sa Peter vrátil pred dvomi rokmi a prvú sezónu dohral vo fínskom mužstve KalPa Kuopio. Vlani podpísal zmluvu s nováčikom KHL HC Lev Poprad.Őlvecký má na svojom konte aj 86 štartov za reprezentačné mužstvo Slovenska. V roku 2009 ho vtedajší reprezentačný tréner Ján Filc nominoval na Majstrovstvá sveta vo Švajčiarku, kde nastúpil v piatich zápasoch.Peter so Slovanom podpísal skúšobný kontrakt do 31. augusta s tým, že ak sa v predsezónnom období osvedčí a trénerovi Čadovi vhodne zapadne do hernej koncepcie, má pripravenú jednostrannú zmluvu do 30.4.2013. Petra Őlveckého vítame v belasom drese a želáme mu plnú úspešnú sezónu bez zdravotných komplikácií.