V tíme počas piatka tretí Bratislavčan

HC SLOVAN Bratislava sa dohodol na ročnom pôsobení s bratislavským odchovancom Patrikom Maierom.

Dvadsaťtriročný obranca odštartoval svoju kariéru v mládežníckych kategóriach Slovana, odkiaľ jeho kroky viedli do jednej z top kanadských mládežníckych líg Wester Hockey League (WHL). Tvrdosť juniorského zámorského hokeja si vyskúšal dve sezóny. V mladom veku patril k stabilným členom juniorskych výberov Slovenskej reprezentácie. V roku 2015 sa pod vedením hlavného trénera Ernesta Bokroša zúčastnil na MS do 20 rokov vo Fínsku.Po návrate spoza mora odohral jednu sezónu v tíme Nových Zámkov, kde patril k defenzívnym oporám tímu. Jeho dôraznú a tvrdú hru si ocenili tiež v českej najvyššej súťaži, kde strávil nasledujúce dve sezóny v tíme Liberca. V sezóne 2019/2020 podpísal kontrakt s tipsportligovým HKM Zvolen, kde odohral 38 zápasov, v ktorých dosiahol 3 góly, 3 asistencie a 99 trestných minút.Ten istý ročník napokon dohrával v neďalekej Banskej Bystrici."Do mužstva nám pribudol ďalší rodák z Bratislavy, navyše odchovanec tohto klubu, ktorý ma veľkú motiváciu urobiť so svojim klubom úspešnú sezónu. Patrik má skúsenosti z extraligy, kde si svoje úlohy zastal. Ide o dôrazného obrancu, ktorý si vo vlastnom pásme vie urobiť rešpekt a poriadok pred svojim brankárom. K jeho devizám patrí rovnako dobrý pohyb a tvrdá strela," povedal na adresu Patrika Maiera hlavný tréner klubu Roman Stantien. HC SLOVAN Bratislava víta vo svojom tíme bratislavkého rodáka a praje mu úspešnú sezónu.