Logo

Správy

Najbližší zápas

Nedeľa o 18:00
Zápas vysiela Sport 1
vs
HC SLOVAN Bratislava
HK Nitra
Vstupenky Live prenos
Ticket Shop
MAC Újbuda
15 Nov
HC SLOVAN Bratislava
18:00
Doma Vonku

Do obrany prichádza reprezentant Mário Grman

0 0

Mladý bek nastúpil na šampionáte v Dánsku celkom v piatich zápasoch.

$article->fk_main_image->title


Stále len 21 – ročný hokejista prikývol vedeniu belasých na ročnú zmluvu s platnosťou do konca apríla budúceho roku. K jej finalizovaniu chýba registrácia na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.

"Mário je mladý perspektívny obranca, svoje miesto si zastal na svetovom šampionáte v Dánsku. Ide o dobrého korčuliara, ktorý má kvalitnú prácu s hokejkou a na ľade je použiteľný vo všetkých herných situáciach. Hráč na sebe tvrdo pracuje a vidíme v ňom potenciál smerom do budúcnosti," povedal na margo obrancu hlavný tréner Slovana Vladimír Országh. 

Grmanovi sa vydarila nedávno skončená sezóna. V nej sa zaradil medzi stabilné piliere defenzívy českého extraligistu z Chomutova. Za jeho farby nastúpil na 44 zápasov, v ktorých nazbieral päť kanadských bodov. 

Zodpovedná hra Grmana vyniesla do záverečnej nomnácie na seniorskom svetovom šampionáte v Dánsku, kde si v piatich dueloch pripísal jednu asistenciu a dve plusky. 

Rodák z Topolčian nastupoval v ročníku 2016/17 v MSHK Žilina, štarty si pripísal tiež v projekte Orange 20, bol súčasťou mužstva, ktoré nastúpilo na juniorske majstrovstvá sveta do 20 rokov.

Robustný bek (185cm, 89kg) si ešte v mladom veku zahral na dvoch svetových šampionátoch do 18 rokov, skúsenosti zbieral dva roky v juniorskej súťaži Western Hockey League.

Máriovi Grmanovi gratulujeme k posunu do najlepšej európskej súťaže a veríme, že dá jeho kariére značný progres.  

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 19 20
2. Zigo Tomáš 19 19
3. Puliš Radovan 18 11
4. Meszároš Andrej 19 9
5. Sersen Michal 19 8
6. Šedivý Eduard 19 8
7. Matoušek Tomáš 19 8
8. Štajnoch Martin 18 8
9. Bondra Radovan 18 7
10. Pance Žiga 11 7

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem