Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Do obrany prichádza reprezentant Mário Grman

0 0

Mladý bek nastúpil na šampionáte v Dánsku celkom v piatich zápasoch.

$article->fk_main_image->title


Stále len 21 – ročný hokejista prikývol vedeniu belasých na ročnú zmluvu s platnosťou do konca apríla budúceho roku. K jej finalizovaniu chýba registrácia na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.

"Mário je mladý perspektívny obranca, svoje miesto si zastal na svetovom šampionáte v Dánsku. Ide o dobrého korčuliara, ktorý má kvalitnú prácu s hokejkou a na ľade je použiteľný vo všetkých herných situáciach. Hráč na sebe tvrdo pracuje a vidíme v ňom potenciál smerom do budúcnosti," povedal na margo obrancu hlavný tréner Slovana Vladimír Országh. 

Grmanovi sa vydarila nedávno skončená sezóna. V nej sa zaradil medzi stabilné piliere defenzívy českého extraligistu z Chomutova. Za jeho farby nastúpil na 44 zápasov, v ktorých nazbieral päť kanadských bodov. 

Zodpovedná hra Grmana vyniesla do záverečnej nomnácie na seniorskom svetovom šampionáte v Dánsku, kde si v piatich dueloch pripísal jednu asistenciu a dve plusky. 

Rodák z Topolčian nastupoval v ročníku 2016/17 v MSHK Žilina, štarty si pripísal tiež v projekte Orange 20, bol súčasťou mužstva, ktoré nastúpilo na juniorske majstrovstvá sveta do 20 rokov.

Robustný bek (185cm, 89kg) si ešte v mladom veku zahral na dvoch svetových šampionátoch do 18 rokov, skúsenosti zbieral dva roky v juniorskej súťaži Western Hockey League.

Máriovi Grmanovi gratulujeme k posunu do najlepšej európskej súťaže a veríme, že dá jeho kariére značný progres.  

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Bačík Patrik 0 0
2. Jendek Dominik 0 0
3. Urbánek Jakub 0 0
4. Meszároš Andrej 0 0
5. Sersen Michal 0 0
6. Štajnoch Martin 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem