Logo

Správy

Najbližší zápas

Zajtra o 18:00
vs
HK DUKLA Trenčín
HC SLOVAN Bratislava
Live prenos
Ticket Shop
Doma Vonku

Do obrany prichádza reprezentant Mário Grman

0 0

Mladý bek nastúpil na šampionáte v Dánsku celkom v piatich zápasoch.

$article->fk_main_image->title


Stále len 21 – ročný hokejista prikývol vedeniu belasých na ročnú zmluvu s platnosťou do konca apríla budúceho roku. K jej finalizovaniu chýba registrácia na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.

"Mário je mladý perspektívny obranca, svoje miesto si zastal na svetovom šampionáte v Dánsku. Ide o dobrého korčuliara, ktorý má kvalitnú prácu s hokejkou a na ľade je použiteľný vo všetkých herných situáciach. Hráč na sebe tvrdo pracuje a vidíme v ňom potenciál smerom do budúcnosti," povedal na margo obrancu hlavný tréner Slovana Vladimír Országh. 

Grmanovi sa vydarila nedávno skončená sezóna. V nej sa zaradil medzi stabilné piliere defenzívy českého extraligistu z Chomutova. Za jeho farby nastúpil na 44 zápasov, v ktorých nazbieral päť kanadských bodov. 

Zodpovedná hra Grmana vyniesla do záverečnej nomnácie na seniorskom svetovom šampionáte v Dánsku, kde si v piatich dueloch pripísal jednu asistenciu a dve plusky. 

Rodák z Topolčian nastupoval v ročníku 2016/17 v MSHK Žilina, štarty si pripísal tiež v projekte Orange 20, bol súčasťou mužstva, ktoré nastúpilo na juniorske majstrovstvá sveta do 20 rokov.

Robustný bek (185cm, 89kg) si ešte v mladom veku zahral na dvoch svetových šampionátoch do 18 rokov, skúsenosti zbieral dva roky v juniorskej súťaži Western Hockey League.

Máriovi Grmanovi gratulujeme k posunu do najlepšej európskej súťaže a veríme, že dá jeho kariére značný progres.  

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 44 53
2. Zigo Tomáš 44 43
3. Puliš Radovan 43 35
4. Meszároš Andrej 43 27
5. St. Pierre Martin 27 22
6. Bondra Radovan 43 21
7. Šedivý Eduard 44 18
8. Štajnoch Martin 40 17
9. Kytnár Milan 32 17
10. Bačík Patrik 44 16

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem