Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Do obrany prichádza reprezentant Mário Grman

0 0

Mladý bek nastúpil na šampionáte v Dánsku celkom v piatich zápasoch.

$article->fk_main_image->title


Stále len 21 – ročný hokejista prikývol vedeniu belasých na ročnú zmluvu s platnosťou do konca apríla budúceho roku. K jej finalizovaniu chýba registrácia na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve.

"Mário je mladý perspektívny obranca, svoje miesto si zastal na svetovom šampionáte v Dánsku. Ide o dobrého korčuliara, ktorý má kvalitnú prácu s hokejkou a na ľade je použiteľný vo všetkých herných situáciach. Hráč na sebe tvrdo pracuje a vidíme v ňom potenciál smerom do budúcnosti," povedal na margo obrancu hlavný tréner Slovana Vladimír Országh. 

Grmanovi sa vydarila nedávno skončená sezóna. V nej sa zaradil medzi stabilné piliere defenzívy českého extraligistu z Chomutova. Za jeho farby nastúpil na 44 zápasov, v ktorých nazbieral päť kanadských bodov. 

Zodpovedná hra Grmana vyniesla do záverečnej nomnácie na seniorskom svetovom šampionáte v Dánsku, kde si v piatich dueloch pripísal jednu asistenciu a dve plusky. 

Rodák z Topolčian nastupoval v ročníku 2016/17 v MSHK Žilina, štarty si pripísal tiež v projekte Orange 20, bol súčasťou mužstva, ktoré nastúpilo na juniorske majstrovstvá sveta do 20 rokov.

Robustný bek (185cm, 89kg) si ešte v mladom veku zahral na dvoch svetových šampionátoch do 18 rokov, skúsenosti zbieral dva roky v juniorskej súťaži Western Hockey League.

Máriovi Grmanovi gratulujeme k posunu do najlepšej európskej súťaže a veríme, že dá jeho kariére značný progres.  

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 53 62
2. Zigo Tomáš 51 49
3. Puliš Radovan 46 35
4. Bondra Radovan 54 32
5. Meszároš Andrej 48 31
6. St. Pierre Martin 38 31
7. Kytnár Milan 43 27
8. Šedivý Eduard 55 24
9. Štajnoch Martin 48 23
10. Bačík Patrik 55 22

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem