Logo

Správy

Doma Vonku

Do konca roka bez dvojice opôr

0 0

HC SLOVAN Bratislava prišiel v dôležitej časti sezóny o gólmana Johana Backlunda a obrancu Vladimíra Mihalika.

$article->fk_main_image->title


Johan Backlund, ktorý sa v doterajšom priebehu sezóny postavil do brány Slovana v 22 zápasoch, si  poranil sval v oblasti dolnej končatiny počas predĺženia zápasu proti Atlantu Mytišči. Švédsky gólman, ktorý má v štatistikách 90,9% úspešnosti zákrokov a patril mu aktuálne post jednotky tímu, síce spomínaný duel doviedol do víťazstva v nájazdoch, no v ďalších zápasoch sa v bráne už neobjavil. Podľa lekárov sa 33 – ročný brankár v tomto kalendárnom roku do brány už s určitosťou nepostaví. Vedenie Slovana, sa tak z tohto dôvodu snaží k Jaroslavovi Janusovi v náročnej časti sezóny získať ešte jedného kvalitného brankára. 

Druhým hokejistom Slovana, ktorý podľa slov lekárov nezasiahne do hry do konca roka 2014 je obranca Vladimír Mihalik. Robustný bek inkasoval rovnako v domácom zápase s Atlantom Mytišči zásah pukom priamo do tváre. Zranenie rodáka z Prešova sa ukazuje o to smolnejšie, že v posledných zápasoch sa svojimi dobrými výkonmi zaradil k stabilným členom defenzívy Slovana.

V zápase proti Metallurgu Novokuzneck, ktorý Slovan zvládol a vyhral vysoko 5:0, si zranenie v dolnej časti tela privodil Ladislav Nagy. Najproduktívnejší hráč mužstva odcestoval na šiesty trip sezóny, no odohral len časť duelu v Soči. Zranenie Nagya, však našťastie nie je vážnejšieho charakteru a späť na ľade by sa mohol objaviť už v úvodnej štvorzápasovej domácej série.

HC SLOVAN Bratislava želá obom svojim oporám rýchle uzdravenie a skorý návrat do našej zostavy.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 38 33
2. Ranford Brendan 29 32
3. Gašpar Rastislav 26 31
4. Harris Brant 25 27
5. Urbánek Jakub 36 18
6. Štajnoch Martin 39 17
7. Zigo Tomáš 27 16
8. Sersen Michal 39 15
9. Kytnár Milan 38 15
10. Šišovský Peter 22 11

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem