Do konca roka bez dvojice opôr

HC SLOVAN Bratislava prišiel v dôležitej časti sezóny o gólmana Johana Backlunda a obrancu Vladimíra Mihalika.

Johan Backlund, ktorý sa v doterajšom priebehu sezóny postavil do brány Slovana v 22 zápasoch, si  poranil sval v oblasti dolnej končatiny počas predĺženia zápasu proti Atlantu Mytišči. Švédsky gólman, ktorý má v štatistikách 90,9% úspešnosti zákrokov a patril mu aktuálne post jednotky tímu, síce spomínaný duel doviedol do víťazstva v nájazdoch, no v ďalších zápasoch sa v bráne už neobjavil. Podľa lekárov sa 33 – ročný brankár v tomto kalendárnom roku do brány už s určitosťou nepostaví. Vedenie Slovana, sa tak z tohto dôvodu snaží k Jaroslavovi Janusovi v náročnej časti sezóny získať ešte jedného kvalitného brankára. Druhým hokejistom Slovana, ktorý podľa slov lekárov nezasiahne do hry do konca roka 2014 je obranca Vladimír Mihalik. Robustný bek inkasoval rovnako v domácom zápase s Atlantom Mytišči zásah pukom priamo do tváre. Zranenie rodáka z Prešova sa ukazuje o to smolnejšie, že v posledných zápasoch sa svojimi dobrými výkonmi zaradil k stabilným členom defenzívy Slovana.V zápase proti Metallurgu Novokuzneck, ktorý Slovan zvládol a vyhral vysoko 5:0, si zranenie v dolnej časti tela privodil Ladislav Nagy. Najproduktívnejší hráč mužstva odcestoval na šiesty trip sezóny, no odohral len časť duelu v Soči. Zranenie Nagya, však našťastie nie je vážnejšieho charakteru a späť na ľade by sa mohol objaviť už v úvodnej štvorzápasovej domácej série.HC SLOVAN Bratislava želá obom svojim oporám rýchle uzdravenie a skorý návrat do našej zostavy.