Dnešná zostava HC SLOVAN na ľade Fribourgu

Tréneri nemohli počítať so zraneným Brantom Harrisom, do brány pôjde Samuel Hlavaj.

Zápas na ľade tretieho tímu švajčiarskej najvyššej súťaže začína o 17:45 h a fanúšikovia ho môžu sleodvať na TV stanici SPORT 2 HD.
Realizačný tím Slovana musel urobiť pre dnešné stretnutie vynútenú zmenu v prvej formácii. Do duelu nezasiahne Brant Harris, ktorý sa zranil v druhej tretine zápasu v Leksande po nebezpečnom ataku domáceho obrancu. Na centra sa tak posunie Samuel Takáč, jeho krídla sú Joona Jääskeläinen a Rastislav Gašpar. V druhom útoku doplní dvojičku Andrew Yogana a Williama Rapuzziho Daniil Fominykh. Bez zmeny je útok v zložení Tomáš Matoušek, Milan Kytnár a Tomáš Zigo, rovnako aj útok Adama Bezáka s Jakubom Suekľom a Jakubom Urbánkom.
V porovnaní s piatkovým duelom možu dnes tréneri točiť štyri kompletné obranné dvojice. Patrik Maier hrá s Mattom MacKenziem, Andrej Golian bude na ľade s Danielom Gachulincom. Vedľa Martina Štajnocha hrá Juraj Valach a pri Michalovi Sersenovi sa objaví Michal Beňo.
Zmena nastane aj v bránkovisku, od úvodných minút bude stáť v bráne Samuel Hlavaj, na striedačke zostane Kristers Gudlevskis.
Zostava: Hlavaj (Gudlevskis) – Maier, Mackenzie, Jääskeläinen, Takáč (A),  Gašpar – Golian, Gachulinec, Yogan, Rapuzzi, Fominykh – Štajnoch, Valach, Matoušek (A), Kytnár, Zigo – Sersen (C) , Beňo – Sukeľ, Bezák, Urbánek