Dnes potešili najmä tri body

Hokejisti HC SLOVAN Bratislava si upevnili vedúce postavenie v Tipsport Lige. V nedeľnom domácom stretnutí 44. kola zdolali maďarský celok DVTK Miškovec 2:1 a pred Banskou Bystricou vedú o štyri body.

HC Slovan Bratislava - DVTK Miškovec 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)Góly: 26. St. Pierre (Bondra, Šedivý), 28. Sloboda (Petráš, Urbánek) - 4. Dudás (Galanisz, Ross). Rozhodovali: Müllner, Orolin - Konc ml., Durmis, vylúčení: 5:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, Počet divákov: 4509 divákov.Slovan: Brust – Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Kučný – Puliš, Zigo, Abdul – Basaraba, St. Pierre, Bondra – Kukumberg, Kytnár, Sloboda – Petráš, Urbánek, Žitný – MatoušekMiškovec: Adorján – Dudás, Ross, Vandane, Láda, Göz, Szirányi, D. Kiss – Magosi, Galanisz, Beauvillier – Beach, Tousignant, P. Kiss – Ritó, Harrison, FarkasNa Zimnom štadióne Ondreja Nepelu sa rýchlo dostali do vedenia hostia. Už vo 4. minúte zužitkoval presilovú hru Dudás. V úvodnej tretine však dominovali najmä brankári, hosťujúci Adorján sa vyznamenal pri vyloženej príležitosti Kukumberga a na opačnom konci Brust vyrazil pokus Beacha.Domáci otočili nepriaznivý stav v druhom dejstve. Najprv v 26. minúte tečoval puk do siete St. Pierre a už o dve minúty neskôr sa strelecky presadil aj Sloboda a poslal Slovan do vedenia. Napriek tomu, že Slovan hral ďalšie dve presilovky, do druhej sirény už nezvýšil svoj náskok.Nepodarilo sa mu to ani v početnej výhode na začiatku tretej tretiny, naopak, v prečíslení mohol vyrovnať Galanisz, ale Brust podržal svoje mužstvo. Tímy nevyužili ďalšie presilovky a Miškovcu sa krátil čas, pokiaľ chcel niečo urobiť s výsledkom. V 58. minúte si vzal oddychový čas a o minútu neskôr odštartoval po zakázanom uvoľnení domácich aj power play. Napriek záverečnému tlaku hostí, Slovan udržal tesne víťaszvo a raduje sa z troch bodov.