Dnes na ľade CSKA Moskva

Len štyri dni po vzájomnom súboji v Bratislave prichádza na rad duel v hlavnom meste Ruska.

Belasí sa silnému súperovi postavia v jeho CSKA Arene dnes o 17:30 h (SEČ). Pôjde o štvrtý a zároveň posledný duel týchto dvoch súperov v prebiehajúcej sezóne nadnárodnej súťaže. V predošlých troch zápasoch bolo úspešnejšie CSKA, naposledy zvíťazilo v Bratislave 4:1, keď tri góly zaznamenali zverenci Igora Nikitina v tretej časti hry.CSKA medzi zápasmi so Slovanom nastúpilo na ľade obhajcu Gagarinovho pohára Ak Bars Kazaň, kde rovnako získalo dva body po víťazstve 3:2 a zdá sa že trofej pre víťaza základnej časti si už nenechajú vziať.Mužstvo z hlavného mesta šlapalo celú sezónu bez väčších výkyvov. Výborne čísla doshaujú jeho brankári. Suverénna dvojica Lars Johansson a Iľja Sorokin majú vysokú úspešnosť zákrokov, obaja viac ako 93%, švédsky gólman dokonca dosahuje takmer 95% úspešnosti zákrokov. Defenzíva stoji na Nikitovi Nesterovovi s 18 bodmi, o bod menej má Alexej Marčenko, veľký čas na ľade dostávajú z bekov aj Mat Robinson či Arťom Blažijevskij.Už 50 bodov v tejto sezóne dosiahol Michail Grigorenko, za ním masleduje pre nás veľmi dobre známy 46 bodový Kirill Kaprizov, tretím v produktivite je so 40 bodmi Linden Vey.Slovanisti cestovali do Moskvy včera už bez Rudolfa Červeného, ktorý prestúpil do švédskeho Brynas, no s Chadom Rauom. Americký center vynechal domáce stretnutia pre zranenie v hornej časti tela, trénerom by však mal byť k dispozícii už dnes večer. Stretnutie medzi CSKA Moskva – HC SLOVAN Bratislava môžete sledovať naživo na stanici SPORT 2 HD dnes od 17:25 h.