Logo

Správy

Doma Vonku

Dnes hrajú úvodný domáci zápas Modré krídla!

0 0

Už dnes vykorčuľuje tím Modrých krídel Slovan na svoj historický prvý zápas. Svoju premiéru v Tipos Slovenskej hokejovej lige si B-tím Slovana Bratislava odbije proti HK iClinic Skalica.

$article->fk_main_image->title
Zaujímavosťou je, že 1. hokejová liga sa na najväčší hokejový štadión na Slovensku – Zimný štadión Ondreja Nepelu - vracia po bezmála štyridsiatich rokoch, kedy ešte vo federálnej česko-slovenskej lige zostúpil Slovan Bratislava ako jeden z troch slovenských účastníkov do nižšej súťaže. V ére samostatnosti sa však jedná o historicky premiérový prvoligový zápas v chráme slovenského hokeja.

Hlavný tréner tímu Rudolf Jendek oznámil, že na zápasovej súpiske počíta s dvadsiatimi dvoma hráčmi – pätnástimi útočníkmi, ôsmimi obrancami a dvoma brankármi. V bráne by mal od úvodu dostať šancu Samuel Hlavaj.

„Player to watch“ – František Dej (číslo 22)
V tomto zápase sa oplatí sledovať hráča s číslom 22 na bielom drese. Bude ním najmladší hráč Krídel, talentovaný iba 16-ročný František Dej. Bratislavský odchovanec a bývalý kapitán juniorských výberov HC Slovan Bratislava by mal nastúpiť ako center tretej formácie s Abaffym a Ožvaldom na krídlach.

Naopak najskúsenejším členom kádra bude v dnešnom zápase 28 ročný asistent kapitána Dušan Kľučiar, ktorý sa predstaví v prvej lajne po boku Danišovského a Urama. Mužstvo totiž na zápas proti súperovi zo Záhoria nastúpi zatiaľ bez svojho kapitána a najväčšej hviezdy Miroslava Preisingera, ktorý momentálne figuruje na súpiske A-tímu HC Slovan Bratislava. 

Skvelou správou je, že vekový priemer zostavy trénera Jendeka pred úvodným zápasom sezóny nedosahuje ani 20 rokov, čo jasne svedčí o napĺňaní vopred deklarovanej snahy dať v projekte Modrých krídel šancu najmä mladým hráčom.  

Hlavný tréner si však plne uvedomuje, že tím čaká dlhá cesta, no zároveň priznáva: "Chceme vyhrávať! Myslím, že aj s mojim asistentom Rišom Kapušom, či manažérom Mirom Lažom to máme v krvi a budeme k tomu viesť aj našich chlapcov!"

Začiatok zápasu je naplánovaný na 18:00 h. Majitelia sezónnych vstupeniek HC SLOVAN budú mať na domáce zápasy Modrých krídiel vstup v rámci svojich permanentiek, pričom pre ostatných fanúšikov platí jednotná cena individuálnych zápasových vstupeniek v hodnote 5 eur a systém voľného sedenia. Pre zápas, ktorý sa odohrá v režime „OTP“ budú predbežne k dispozícii sektory A9, A10 a A11.

Tešíme sa na Vás!

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Takáč Samuel 9 14
2. Harris Brant 9 13
3. Rapuzzi William 9 10
4. Jääskeläinen Joona 8 9
5. Gachulinec Daniel 9 7
6. MacKenzie Matt 9 6
7. Valach Juraj 9 5
8. Maier Patrik 9 4
9. Yogan Andrew 8 4
10. Kytnár Milan 7 4

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem