Dištanc na jeden zápas pre obrancu Sersena

Sersen nemôže za Slovan nastúpiť vo štvrtok na ľade moskovského Dinama

Obranca Slovana Bratislava Michal Sersen dostal od vedenia Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) dištanc na jedno stretnutie. Dvadsaťdeväťročný bek "belasých" pyká za vylúčenie v nedeľňajšom domácom zápase proti Medveščaku Záhreb (3:2), v ktorom sa porúčal predčasne pod sprchy za seknutie do oblasti slabín súperovho útočníka Stefana Giliatiho. Sersen sa previnil už v úvodnej tretine spomenutého duelu a počas následného päťminútového oslabenia inkasoval Slovan jeden gól. Sersen nemôže nastúpiť vo štvrtok na ľade moskovského Dinama. Trest do konca duelu dostal v spomenutom meraní síl aj hosťujúci Gilbert Brulé za napadnutie hlavy a krku Roka Tičara. Po analýze videozáznamu príslušná komisia rozhodla o tom, že kanadský útočník nedostane dištanc a môže nastúpiť v nasledujúcom zápase. Správu priniesol oficiálny web KHL.