Poznáme detailný program prípravného obdobia

HC SLOVAN Bratislava začne v lete prípravu na svoju už piatu sezónu v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige.

Hokejisti jediného slovenského účastníka KHL sa v súlade s príslušným reglementom súťaže spoločne stretnú v Bratislave v najskoršom možnom termíne, t.j. v pondelok 4. júla dopoludnia. V domácich podmienkach sa však zdržia len krátko, keďže už v rovnaký deň odcestujú na takmer dvojtýždňové sústredenie do českých Litoměříc. Hlavným dôvodom je skutočnosť, že počas celého júla bude v domácej aréne Ondreja Nepelu prebiehať svetový šampionát v hádzanej kadetiek.Severočeské mesto s 25 000 obyvateľmi poskytne belasým skutočne ideálne podmienky pre tréning v predsezónnom období. "Říhovci" sa ubytujú len niekoľko metrov od Kalich Areny, ktorá bola otvorená v máji 2010 a okrem ľadovej plochy, kde Slovanistov čakajú aj dvojfázové tréningové jednotky na ľade, je vybavená dvomi telocvičňami, vonkajšími trávnatými plochami, tenisovými kurtami, či rehabilitačnou linkou i reštauráciou. Náročné tréningy by mal v Litoměřiciach vystriedať aj plánovaný modelovaný zápas v rámci nášho mužstva.Z Česka sa výprava Slovana vráti až v sobotu 16. júla, čakajú ju dni voľna a následný program už v bratislavských podmienkach. Tie v ďalšom týždni vymenia za krátke sústredenie v Maribore, ktoré vyvrcholí prvým prípravným duelom 27. júla proti Torpedu Nižnij Novgorod. Slovanisti sa na spiatočnej ceste zastavia na zápas v Zlíne (29.7.), o pár dní neskôr si zmerajú sily s pražskou Spartou a Kometou Brno. Fanúšikovia Slovana sa môžu tešiť na prvý domáci prípravný zápas v utorok 9. augusta v odvete proti Komete Brno.Nasledujúcou zastávkou HC SLOVAN bude severomoravské mesto Třinec, kde nastúpime na prestížny Steel Cup. Od 11. do 14. augusta sa postupne stretneme so švédským Linköpings HC, domácim Třincom a Vítkovicami. V druhej polovici augusta sú v programe zverencov Miloša Říhu už len dve domáce stretnutia, 16. augusta proti Medveščaku Záhreb, o dva dni neskôr privítame HC PSG Zlín.Súťažná sezóna KHL 2016/2017 by mala začínať tak ako vlani v závere augusta. Podľa posledných informácií by mali Slovanisti hneď v úvode nového ročníka odletieť na trip po klziskách súperov. Ešte pred ním sa však kompletný káder HC SLOVAN predstaví svojim fanúšikom v rámci autogramiády a sprievodného programu. Akcia je predbežne naplánovaná na piatok 19. augusta popoludní v nákupnom centre Centrál.Dôležité dátumy leta 2016:
  • 04.07. 2016 - začiatok spoločnej prípravy na ľade, odjazd na sústredenie do Litoměříc
  • 16.07. 2016 - návrat do Bratislavy
  • 18.07. 2016 - tréningy na ZŠ Ondreja Nepelu
  • 27.07. 2016 - prvé prípravné stretnutie vs. Torpedo Nižnij Novgorod (Maribor)
  • 29.07. 2016 - prípravný zápas vs. HC PSG Zlín (Zlín)
  • 03.08. 2016 - prípravný zápas vs. HC Sparta Praha (Praha)
  • 04.08. 2016 - prípravný zápas vs. HC Kometa Brno (Brno)
  • 09.08. 2016 - domáci prípravný zápas vs. HC Kometa Brno (ZŠ Ondreja Nepelu)
  • 11.08. - 14.08 - Steel Cup (Třinec) - tri zápasy v rámci turnaja
  • 16.08.2016 - vs. Medveščak Záhreb (ZŠ Ondreja Nepelu)
  • 18.08.2016 - vs. HC PSG Zlín (ZŠ Ondreja Nepelu)