Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Defenzíve HC SLOVAN vypomôže Jiří Kučný

0 0

Český obranca sa s HC SLOVAN dohodol zatiaľ na zmluve do konca januára.

$article->fk_main_image->title
Belasí majú na listine dlhodobo zranených aktuálne až troch obrancov. Už k skôr absentujúcej dvojici Matic Podlipnik, Marek Hudec, sa žiaľ v pondelok v tretej tretine zápasu s Trenčínom pripojila aj čerstvá posila obranca Brett Carson. Kanadský bek si okrem gólu privodil zranenie v hornej časti tela. Dnes ráno podstúpil v ružinovskej nemocnici operáciu, jeho rekonvalescenciu odhadli kluboví lekári na 4 až 6 týždňov.  

Túto nepríjemnú situáciu v nabitom januárovom kalendári, kedy odohrajú belasí až osem stretnutí, z toho šesť pred vlastnými fanúšikmi, vyriešilo vedenie HC SLOVAN Bratislava príchodom skúseného českého obrancu Jiřího Kučného, ktorý mužstvu vypomôže zatiaľ do konca aktuálneho mesiaca.

„Po zranení Bretta Carsona sme ešte v pondelok večer zisťovali jednotlivé možnosti príchodov perspektívnych slovenských obrancov z českej najvyššej súťaže. Žiaľ v období, kedy mužstvá bojujú o čo najlepšie postavenie v tabuľke, nám vytipovaných hráčov ani na dobu jedného mesiaca nebol žiadny klub ochotný uvoľniť. Spoločne s trénerským tímom sme sa napokon rozhodli zatiaľ do konca mesiaca angažovať Jiřího Kučného. Skúsenosti hráča, ktorý pôsobil niekoľko rokov v najvyššej českej súťaži, by nám mali v dôležitých januárových zápasoch pomôcť,“
ozrejmil situáciu generálny manažér HC SLOVAN Juraj Bakoš.  

Jiří Kučný (nar. 1983) začínal s hokejom v rodnom Vsetíne. Veľkú časť svojej hokejovej kariéry spojil s najvyššou českou súťažou, kde má na konte viac ako 400 stretnutí. Na dve sezóny si dôrazný defenzívny bek odskočil aj do Žiliny, ešte skôr si štarty pripísal v tíme HKM Zvolen. 

Aktuálny ročník začal fyzicky dobre stavaný obranca (185 cm, 90 kg) v drese pražskej Slavie, kde v poslednom období odohral 10 stretnutí a zamieril práve do Slovana. 

Prvý tréning absolvoval Jiří Kučný s belasými už dnes dopoludnia. V prípade, že klub stihne vybaviť všetky administratívne náležitosti, do prvého zápasu by mohol naskočiť už zajtra na ľade Liptovského Mikuláša. 

HC SLOVAN víta českého beka vo svojom mužstve a verí, že mu prostredie v Bratislave sadne a v náročnom mesiaci klubu významným spôsobom pomôže. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 53 62
2. Zigo Tomáš 51 49
3. Puliš Radovan 46 35
4. Bondra Radovan 54 32
5. Meszároš Andrej 48 31
6. St. Pierre Martin 38 31
7. Kytnár Milan 43 27
8. Šedivý Eduard 55 24
9. Štajnoch Martin 48 23
10. Bačík Patrik 55 22

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem