Logo

Správy

SlovanPositive

Debut Adama Lišku v seniorskej reprezentácii

0 0

Slovensko zdolalo v prípravnom zápase Bielorusko 2:1 po predĺžení.

$article->fk_main_image->title

Okrem debutujúceho Adama Lišku do zápasu zasiahol kapitán Michal Sersen, Matúš Sukeľ či Patrik Lamper. Slovenskí hokejisti zvrátili nepriaznivý stav a o svojom výsledku rozhodli v samostatných nájazdoch gólmi Michala Chovana a Libora Hudáčka.

Z tímu Slovenska pútal po stretnutí pozornosť nádejný útočník Adam Liška, ktorý na klubovej úrovni oblieka práve dres nášho HC SLOVAN Bratislav v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige. Proti Bielorusku na Kaufland Cupe si pripísal prvý štart za seniorsku reprezentáciu Slovenska. 

„Pred zápasom som bol trošku nervózny a v strese, no chalani na čele s Milanom Kytnárom a Paťom Lamperom mi pomohli. Počas zápasu som sa už cítil dobre a myslím, že som splnil úlohy, ktoré som mal. Mohol by som mať ešte väčší tlak do brány a viac sa presadiť. So svojím výkonom som však spokojný a podľa krátkeho feedbacku od trénera Ramsayho, spokojný bol aj on,“ prezradil po úvodnom dueli na Kaufland Cup-e Adam Líška.

Liška vďačí v ročníku 2018/19 za dobrú formu aj náročnej KHL, v nadnárodnej lige odohral za Slovan celkom 46 stretnutí a pripísal si v nich 9 bodov.  

„Úroveň KHL je vysoká a to ma pripravilo na reprezentačný hokej. Rozdiel oproti zápasom juniorov je v presnosti a skúsenosti. Tréner Vladimír Országh bol v predchádzajúcej sezóne asistent Craiga Ramsayho v reprezentácii, prechod z klubového na reprezentačný hokej nebol podľa Líšku veľký problém: „Málo sa ich herné štýly v niečom líšia, no veľa vecí je podobných, takže prejsť na systém trénera Ramsayho nebolo až tak náročné,"
dokončil útočník Slovana.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Abdul Jindřich 0 0
2. Bondra Radovan 0 0
3. Viedenský Marek 0 0
4. Podlipnik Matic 0 0
5. Urbánek Jakub 0 0
6. Žitný Roman 0 0
7. Petráš Šimon 0 0
8. Zigo Tomáš 0 0
9. Matoušek Tomáš 0 0
10. Puliš Radovan 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem