Dárius Rusnák oslavuje 60 rokov

Legendárny center HC SLOVAN Bratislava je strieborný olympijský medailista i svetový šampión z MS 1985 v Prahe.oslavuje dnes životné jubileum.

Dárius Rusnák sa narodil 2. decembra 1959 v Ružomberku. S hokejom začínal v Banskej Bystrici, od roku 1976 už bol členom Spartak BEZ Bratislava, ktorý v minulosti pôsobil ako farma Slovana Bratislava. Technický hráč, ktorý často skóroval spoza brány spojil najväčšiu časť klubovej kariéry so Slovanom Bratislava. Do áčka "belasých" sa prepracoval v mladom veku, ani nie v 20 rokoch už so Slovanom oslavoval historický majstrovský titul vo federálnej lige v ročníku 1978/1979.Rusnák mal presne osemnásť rokov, keď prvýkrát nastúpil za mužov Slovana. Premiérový zásah za belasých  zaznamenal proti Brnu, v ktorej bráne stál vtedy Vladimír Dzurilla.  V útočnej formácii nastupoval medzi krídelníkmi Mariánom Bezákom a Jánom Jaškom. V ročníku 1978/1979 výrazne dopomohol tento mladícky útok k historickému víťazstvu "belasých" vo vtedajšej konkurenciou nabitej federálnej lige. Za Slovan odohral Dárius Rusnák 12 sezón s výnimkou ročníka 1987/1988, keď obliekal dres Dukly Jihlava.Dárius Rusnák sa vo svojej najväčšej sláve zaradil k oporám československej reprezentácie. Ako kapitán priviedol v roku 1985 československý výber k zlatu na MS v Prahe. Jeho reprezentačnú kariéru zdobia aj ďalšie vzácne kovy. Olympijské striebro dosiahol v Sarajeve v roku 1984, dve striebra (1982, 1983) a jeden bronz (1981) má aj zo svetových šampionátov.Na trénerskú dráhu sa vydal v ročníku 1993/1994 ako asistent hlavného trénera Dušana Žišku na lavičke bratislavského Slovana. V nasledujúcom ročníku sa v pozícii asistenta tešil z bronzu v slovenskej extralige. Veľký talent si nikdy nehral v zámorskej NHL. V roku 1982 síce podpísal zmluvu s klubom Québec Nordiques, ale za napokon oceán neodišiel, lebo nechcel z rodinných dôvodov emigrovať z Československa. V roku 1987 ho z 230. miesta draftoval aj tím Philadelphia Flyers, ale jeho dres si neobliekol.