Logo

Správy

HC Košice
26 Sep
HC SLOVAN Bratislava
16:00
Doma Vonku

Daňo odlieta za svojim snom

0 0

Devätnásťročný útočník Marko Daňo podpísal trojročný nováčikovský kontrakt s Columbusom a pritom je stále v Bratislave.

$article->fk_main_image->title

"Čakám na víza. Bol som doma v Trenčíne, trénoval som všade, kde som mohol. Len v pondelok som prišiel späť do Bratislavy, bol som na ambasáde, vybavil som si víza a v piatok odlietam do Springfieldu," prezradil nám na utorňajšom tréningu zadýchaný Marko. 

Daňa draftoval Columbus v 1. kole z 27. miesta. Slovan mu vyšiel v ústrety a uvoľnil ho spod platného kontraktu, ktorý pôvodne znel do 30. apríla 2015. So Slovanom je však dohodnutý, že ak sa vráti do roku 2018 do Európy, dokončí zmluvu, ktorú mal platnú ešte na jeden rok. "Slovan ma uvoľnil, za čo mu ďakujem a idem skúsiť šťastie za more."

Túto sezónu teda ukončí na farme Blue Jackets v Springfield Falcons. "Neviem, ako to tam presne bude, ako sa zžijem s kolektívom. Hrajú dobre, sú 2. v tabuľke, čo som pozeral na internete, tak vyhrávali všetko a chcem im pomôcť v bojoch o play off. Stíham ešte 14 zápasov základnej časti a play off, verím, že si v nich dostatočne zahrám. Sezóna môže byť dlhá. Nechcem to však zakríknuť, lebo aj Dinamo Moskva ukázalo, že byť prvý v play off nič neznamená..."

Marko, veľa šťastia a ďakujeme...

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Zigo Tomáš 0 0
2. Fominykh Daniil 0 0
3. Bezák Adam 0 0
4. Jääskeläinen Joona 0 0
5. Takáč Samuel 0 0
6. Rapuzzi William 0 0
7. Krakovský Luca 0 0
8. Golian Andrej 0 0
9. Sukeľ Jakub 0 0
10. Gachulinec Daniel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem