Ďalším súperom Severstaľ Čerepovec

Už v utorok pokračujú hokejisti HC SLOVAN druhým zápasom domácej série. O 19:00 sa v SLOVNAFT Arene predstaví Severstaľ Čerepovec.

Po návrate z náročného a zároveň úspešného tripu sme v nedeľu privítali Nižnij Novgorod. Vo vyrovnanom zápase, v ktorom sme nastrelili až štyrikrát žŕdku, sa šťastena nakoniec priklonila na stranu Torpeda. Po 60 minútach sa duel skončil nerozhodne 2:2. Skóre otvoril kapitán Bartovič a do streleckej listiny sa už po šiestykrát v sezóne zapísal Nagy. Ale v nájazdoch napokon uspeli hostia. Náš najbližší súper z Čerepovca nevykročil do nového ročníka vôbec ideálne. Po piatich zápasoch má na konte iba tri body, keďže až štyrikrát prehral v riadnom hracom čase a strelil iba 10 gólov. V Západnej konferencii sa zatiaľ krčí na predposlednom 13. mieste. V nedeľu začal v Záhrebe sériu štyroch súbojov u súperov, Medveščaku podľahol 2:5.Napriek tomu netreba Severstal podceňovať. Vlani sa síce po prvý raz po troch rokoch neprebojoval do play-off, ale v tomto ročníku nechce vo vyraďovacej časti opäť chýbať. V lete bol preto aktívny na prestupovom trhu a podarilo sa mu získať niekoľko zaujímavých posíl.V Čerepovci si veľa sľubujú od švédskeho trojlístka David Ullström, Adam AlmqvistAlexander Urbom. Útočník Ullström nazrel do NHL, za „ostrovanov“ z New Yorku nastúpil na 49 zápasov. Minulú sezónu začal v Jaroslavli, ale v zime sa presťahoval do Prahy a s HC Lev sa prebojoval až do finálovej bitky o Gagarinov pohár. V zámorí skúšala šťastie aj dvojica obrancov Almqvist a Urbom. Obaja odohrali v najprestížnejšej lige sveta zopár duelov, ale výraznejšie sa presadiť nedokázali. Preto sa pred novým ročníkom vrátili do Európy.Výraznou posilou do ofenzívy je Marek Kvapil. Skúsený český krídelník sa v drese Dinama Moskva v rokoch 2012 a 2013 tešil zo zisku Gagarinovho pohára. Svoje kvality potvrdzuje aj v úvode tejto sezóny. Po piatich zápasoch je najproduktívnejším hráčom Severstaľu, pripísal si zatiaľ tri góly a jednu asistenciu.Mužom číslo jedna v bráne nášho najbližšieho súpera je od minulej sezóny Jakub Štěpánek. Český brankár nastúpil vlani v základnej časti až na 47 duelov. Napriek tomu, že sa jeho tím napokon nedostal do play-off, v štatistike si udržal slušné čísla. Úspešnosť zákrokov mal nad 93%. Lenže v novom ročníku formu iba hľadá. V piatich súbojoch inkasoval priemerne tri góly. Navyše v Bratislave sa mu v minulosti nezvyklo dariť. V SLOVNAFT Arene nastúpil už v drese dvoch  tímov, lenže ani Petrohradu a ani Čerepovcu v nej nevychytal víťazstvo.V uplynulom ročníku sa nám podarilo prelomiť streleckú smolu, ktorú sme mali vo vzájomných dueloch s Čerepovcom. V prvých troch súbojoch v KHL sme mu totiž nedokázali streliť gól. Vlani sme na jeho ľade prehrali 0:2, ale v domácej odvete sme ho už porazili 3:2.Nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý domáci zápas Slovana v KHL! Posledné vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal!