Logo

Správy

Ticket Shop
Doma Vonku

Dalibor Bortňák: Lákala ma vízia niečoho nového, kde môžeme dokázať veľké veci

0 0

V drese HC SLOVAN Bratislava sa v novej sezóne predstaví obávaný nitriansky útok spred dvoch sezón Buček, Bortňák, Rapáč. Pre klubový web sme v krátkom rozhovore vyspovedali centra Dalibora Bortňáka.

$article->fk_main_image->title

Ako si trávil voľný čas počas nútenej pauzy, ktorá vznikla z dôvodu prerušenia Tipsport Ligy?

Vôbec som z toho nebol šťastný. Prvé dni som strávil doma na Slovensku. Následne som odišiel za priateľkou do Liberca, kde som strávil karanténu. Jej brat je športovec, tak sme spoločne trénovali v rámci možností vo vonkajších priestoroch.

Prečo si si spomedzi ponúk vybral práve HC SLOVAN? Mal si ponuky aj zo zahraničia?

Rozhodol som sa na trhu chvíľu vyčkávať. Mal som pár ponúk na stole z tímov Tipsport Ligy. Čakal som však, ako sa to celé vyvinie. Po celú dobu som komunikoval s trénerom Stantienom. Taktiež boli aj jednania zo strany Košíc. Veril som, že sa Slovan zotaví z ťažkej situácie. Odmietol som veľa dobrých ponúk, tak som veľmi rád, že to takto dopadlo. Lákala má vízia niečoho nového, kde môžeme dokázať veľké veci.

Sledoval si aj avizované zmeny vo vedení HC SLOVAN?

Ako som spomínal, bol som v kontakte s pánom Stantienom, s ktorým som tieto veci komunikoval. Po tej neistote, ktorá v Slovane posledné roky niekedy bola, prichádza nová vízia, na ktorú sa teším. S novým majiteľom by sa mala situácia pozitívne stabilizovať.

V tíme sa stretneš so svojimi niekdajšími spoluhráčmi z Nitry, Samuelom Bučekom a Braňom Rapáčom. V čom myslíš, že spočíval dôvod vašej produktivity?

My sme si v Nitre dosť sadli. Dopĺňali sme sa v rôznych situáciach, každý z nás je v niečom dobrý. Sme siloví hokejisti, ktorí vedia na súpera vytvoriť tlak. Nikto nám nedá nič zadarmo. Neznamená, že keď sa nám darilo, bude sa nám dariť aj teraz. Musíme sa sústrediť na novú sezónu a nič nepodceniť. Začíname zase od nuly, musíme ísť do sezóny s pokorou a maximálnym úsilím. 

Okrem spomínanej dvojice poznáš aj iných hráčov z kabíny Slovana?

Samozrejm. S niektorými som hral a niektorých poznám trošku menej. S Mišom Sersenom sme spolu získali titul v Banskej Bystrici, kde nám prišiel vypomáhať zo Slovana, ktorý vtedy pôsobil v KHL. S niektorými hráčmi som sa stretol na reprezentačných zrazoch. 

Mimo poslednej nedohranej sezóny si 4krat po sebe vo finále Tipsport Ligy. Vidíš to tak aj túto sezónu?

Nehral by som hokej, keby som nemal tie najvyššie ambície. Vyberám si klub aj podľa toho, aké má ciele a víziu. Samozrejme, urobím všetko preto, aby sme hrali o tie najvyššie priečky. Stretneme sa tu noví chalani, keď sa zomkneme, môžme vybudovať niečo nové a úspešné.

Načo sa najviac v Bratislave tešíš?

Teším sa z nového pôsobiska. Výborná hala, kvalitné zázemie a hlučný fanúšikovia. Teším sa na partiu chalanov v kabíne, kde vytvoríme určite dobrý kolektív. Taktiež samotná Bratislava je veľmi pekné mesto, na ktoré sa teším.

Aké sú tvoje ciele a kde vidíš ciele klubu? Kde vidíš svoju pozíciu v tíme?

Určite ciele klubu budú tie najvyššie. Budeme sa snažiť do každého zápasu nastupovať zodpovedne. Je potrebné si všímať nedostatky a pravidelne na nich pracovať, aby sme ako mužstvo boli na play off pripravení na sto percent. Čo sa týka mojej pozície v tíme, tak na centri sa cítim dobre. Rád chodím na buly, v predchádzajúcich pôsobiskách som hrával presilové aj oslabové hry. Samozrejme, kde ma tréner využije, tam sa budem snažiť odovzdať zo seba maximum.

HC SLOVAN Bratislava sa teší na pôsobenie Dalibora v drese s orlom na hrudi.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Mráz Bruno 0 0
2. O'Donnell Brendan 0 0
3. Ranford Brendan 0 0
4. Harris Brant 0 0
5. Ališauskas Nerijus 0 0
6. Kytnár Milan 0 0
7. Kundrík Peter 0 0
8. Sukeľ Jakub 0 0
9. Maier Patrik 0 0
10. Petras Samuel 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem