Tesná prehra na ľade favorita

V druhom zápase na výjazde podľahol HC SLOVAN favorizovanému CSKA Moskva 2:4.

CSKA Moskva – HC SLOVAN Bratislava 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Góly: 19. Popov (Ar. Sergejev, Panin), 39. Kutuzov (Svetlakov), 44. Mamin (Muršak), 60. Enlund – 17. Cheechoo, 59. Nedorost (Cheechoo, Meszároš) Zostavy:
CSKA Moskva: Sorokin – Denisov (C), Naumenkov, Kutuzov, Pivcakin, G. Panin, Sergejev, Alexejev – Svetlakov, Telegin, Enlund – Popov, K. Petrov, Kugryšev – Osnovin, Mamin, Muršak (A) – Scott, D. Kvartaľnov, Andronov (A) – N. Kvartaľnov
HC SLOVAN Bratislava: Pogge – Starosta (A), Bačík, Meszároš (C), Plastino, Ďaloga, Pokorný, Rosandić – M. Hlinka, Taffe, Cheechoo – Nedorost, Valský, Jeglič – Skalický, Lušňák, Chipchura – Petráš, Zigo, Vopelka – ŠiškaV prvej tretine hral Slovan proti ďalšiemu veľkému favoritovi vyrovnaný hokej, na ľade nebolo badať rozdiel v tabuľkom postavení oboch mužstiev. V piatej minúte sa dostal k puku Meszároš a opečiatkoval hornú žŕďku domácej brány. Obe mužstvá si zahrali presilové hry, v ktorých si väčšie šance nevytvorili. Ako prvý udrel Slovan, keď sa z gólu tešil po presnej strele Jonathan Cheechoo. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať, už o dve minúty bol pred Poggem dôrazný Popov.Ani prostredná časť hry neprienisla zaujímavý hokej pre oko fanúšika. Z našej strany mali príležitosti Jeglič, namieril však na bránu a Petráš, ktorý trafil Sorokina. Na opačnej strane sa z otočky nepresadil Ožiganov. Domácich posadili na koňa dve presilovky, prvú ešte CSKA nevyužilo, no v následnej sa hneď na jej začiatku trafil od modrej čiary Kutuzov a poslal svoje mužstvo do vedenia.Tretí gól domácich prišiel po troch minútach hry v tretej tretine. Pogge si za bránou nerozumel so svojimi obrancami, puku sa zmocnil dôrazný Jan Muršak a zakončil do odkrytej brány. Ďalšie šance domácich prišli od Kvartaľnova a Svetlakova, pred štvrtým gólom zachraňoval Pogge. Slovan mohol znížiť v presilovke o dvoch hráčov, všetky strely kryl Sorokin. Minútu pred koncim znížil v hre bez brankára Nedorost, belasí v hre bez Poggeho pokračovali, no zo štvrtého gólu sa radovali domáci.  CSKA tak zvíťazilo nad Slovanom 4:2.