Čiliak: Potrebovali sme už vyhrať takýto vybojovaný zápas

Slovan zvíťazil na pôde Sibiru Novosibirsk po prvý raz po šiestich rokoch od sezóny 2012/13. Hráči sa zhodli, že toto víťazstvo veľmi potrebovali.

Vladimír Országh, hlavný tréner: "Po sérii prehier je to pre nás dnes veľmi dôležité víťazstvo. Hrali sme proti súperovi, ktorý hral vo svojich posledných stretnutiach veľmi dobre. Chalani zblokovali veľa pukov, ubránili sme oslabenia, rozhodli sme napokon až v predĺžení v presilovke, ktoré nám celý zápas paradoxne nešli. Sme radi za toto víťazstvo, potrebovali sme ho po psychickej stránke, chceme sa od neho odraziť do ďalších duelov." Marek Čiliak: "Bol to taký ubojovaný zápas. Konečne sme vyhrali, máme dva body a tak je už vcelku jedno, ako tá hra počas zápasu vyzerala. Práve takýto vybojovaný zápas sme potrebovali vyhrať. Dnes som sa v bránke cítil dobre, triafalo ma to tam, takže panuje celková spokojnosťÉric Gélinas: "Máme za sebou náročné obdobie, počas ktorého sme prehrali niekoľko zápasov. Mali sme spolu niekoľko mítingov pred týmto zápasom, ktorých kľúčovou myšlienkou bolo, že sa musíme vrátiť k jednoduchej hre. Proti mužstvu ako Sibir to musíme ubojovať, vedeli sme, že musíme tvrdo pracovať počas celých 60 minút a kedykoľvek sa nám naskytne šanca zaútočiť, tak sa ju snažiť využiť. Z nášho pohľadu to bol vydarený zápas. Ubránili sme zopár dôležitých oslaboviek, dali sme víťazný gól v presilovke, zblokovali sme niekoľko striel súpera, každý hráč svojím dielom prispel k tomuto víťazstvu. Je to pre nás veľmi cenný triumf."