Cíger nominoval: na MS štyria hráči Slovana z vlaňajšej sezóny

Na šampionát pocestujú traja brankári, osem obrancov a štrnásť útočníkov. V tíme je 9 nováčikov a 7 vicemajstrov sveta z roku 2012.

V konečnej 25-člennej nominácii hlavného trénera reprezentácie Slovenska Zdena Cígera sú napokon štyria hráči, ktorí mali v uplynulej sezóne zmluvu s HC SLOVAN Bratislava: obranca Michal Sersen a útočníci Andrej Šťastný, Pavol Skalický a Tomáš Zigo.Šampionát na poslednú chvíľu ušiel obrancovi belasých Ivanovi Švarnému, ktorý je naďalej chorý a berie antibiotiká, a tiež útočníkovi Patrikovi Lušňákovi.V záverečnej súpiske reprezentácie je okrem spomínanej štvorice až 10 ďalších hráčov, ktorí pôsobili v mládežníckych kategóriách Slovana alebo obliekli dres nášho mužstva počas jeho účinkovania v KHL: brankár Janus, obrancovia Čajkovský, Trška, útočníci Dravecký, Hudáček, Miklík, Bližňák, Kudrna, Skokan a Matoušek.Kapitánom výberu bude Vladimír Dravecký, ktorý zároveň jediný z tímu zažil atmosféru Lanxess Areny v Kolíne n. Rýnom, keď sa v tomto nemeckom meste naposledy konali majstrovstvá sveta v roku 2010.Nominácia slovenskej hokejovej reprezentácie na MS 2017:Brankári: Július Hudáček (Örebrö HK, Švéd.), Ján Laco (Piráti Chomutov, ČR), Jaroslav Janus (HC Verva Litvínov, ČR)Obrancovia: Eduard Šedivý (HC Košice), Juraj Mikuš (HC Sparta Praha, ČR), Martin Gernát (HC Sparta Praha, ČR), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, Rus./KHL), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Adam Jánošík (Bíli Tygři Liberec, ČR), Peter Trška (Kometa Brno, ČR), Michal Sersen (HC SLOVAN Bratislava)Útočníci: Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec, ČR), Tomáš Hrnka (HC Škoda Plzeň, ČR), Jakub Suja (HC Košice), Lukáš Cingeľ (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, ČR), Andrej Šťastný (HC SLOVAN Bratislava), Dávid Skokan (Piráti Chomutov, ČR), Marcel Haščák (Kometa Brno, ČR), Mário Bližňák (Bíli Tygři Liberec, ČR), Michel Miklík (JYP Jyväskylä, Fín.), Pavol Skalický (HC SLOVAN Bratislava/HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Zigo (HC SLOVAN Bratislava/HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Tomáš Matoušek (HC ’05 iClinic Banská Bystrica), Libor Hudáček (Örebrö HK, Švéd.)Realizačný tím: Róbert Švehla (generálny manažér), Zdeno Cíger (tréner), Miroslav Miklošovič (asistent trénera), Július Šupler (asistent trénera), Peter Kosa (tréner brankárov), Rastislav Ladecký (výstrojový manažér), Róbert Bereš (kondičný tréner), Viktor Fábik, Andrej Foltýn (fyzioterapeuti), Ľuboš Ondrejka (masér), MUDr. František Okál (lekár), Igor Andrejkovič (videoanalytik), Roman Ulehla (tím manažér).