Cieľom je konsolidácia mužstva na play-off

Generálny manažér klubu Maroš Krajči v rozhovore na aktuálne témy.

Od nového trénerského triumvirátu sa očakávalo zaatraktívnenie herného prejavu. Máte pocit, že sa mu to doposiaľ darí?Noví tréneri sú pri kormidle vyše mesiaca a postupne  zapracovávajú jednotlivé herné prvky, ktorými sa chce mužstvo prezentovať. Po ich nástupe sme dokázali v stretnutiach bodovať a do nešťastnej domácej série sme sa bodovo vyrovnali Popradu a Zvolenu. S poslednými zápasmi však nemôžeme byť spokojní, tím strelil málo gólov, premárnili sme aj veľké množstvo presilovkových možností, najmä v stretnutí s Banskou Bystricou a Michalovcami. To musíme zlepšiť. Aj keď na ich obranu musím povedať, že vplyvom zranení nám vypadávajú hráči z jednotlivých formácií - hlavne tí kreatívni - a tréneri tak po každom zápase skladajú ako nové útoky, tak aj presilovkové formácie. Bude dôležité, aby sa mužstvo konsolidovalo, preťažení hráči zregenerovali a doliečení hráči dohnali tréningové manko. A to celé sme načasovali na najdôležitejšiu časť sezóny, ktorá príde v play-off.Mužstvo kvári od novembra neskutočná maródka, ktorá zasahuje kľúčových hráčov najmä v útoku. Aký je horizont ich návratu do zápasov?Zranených je skutočne množstvo hráčov. Nespomínam si, že v celej svojej funkcionárskej kariére ich bolo toľko, ako v tomto ročníku. Zranenia analyzujeme s našimi lekármi, fyzioterapeutami a kondičným trénerom. Niektoré súvisia aj s nahusteným programom. Z dôvodu karantén pre COVID – 19 a dohrávok, sme len v posledných troch mesiacoch odohrali 35 zápasov. Uvidíme, ktorí hráči budú schopní plnohodnotne trénovať na ľade v tomto týždni. Smola sprevádza Samuela Bučeka, ktorý si v tréningu obnovil zranenie v hornej časti tela, čo ho odstaví na 2-3 týždne. Rekonvalescenciu Rasťa Gašpara tiež odhadujem ešte na 2-3 týždne. Úraz Samuela Petráša je vážnejší, vyžiada si ešte mesiac bez hokeja. Rozsah zranení a dĺžku absencie Andreja Meszároša a Petra Šišovského budeme presne vedieť v najbližších dňoch, verím ale, že to nebude važnejšieho charakteru. Anthony Peluso mal len žalúdočné problémy, späť v tréningu bude v tomto týždni.V posledných zápasoch sa opäť zranili Brendan Ranford, v nedeľu v zápase proti Popradu sa k nemu pridal Jakub Urbánek. Ako to vyzerá s nimi?Brendan Ranford má vážnejšie zranenie v dolnej časti tela. Pri ňom je to už druhý dlhší výpadok v tejto sezóne a pri hráčovi jeho formátu je absencia na ľade cítiť. Dĺžka liečenia sa odhaduje na 6 – 8 týždňov. Do hry by sa mal vrátiť v priebehu play-off. U Jakuba Urbánka je zranenie v štádiu vyšetrenia.Podľa toho, čo ste odpovedali, zostava Slovana bude aj v ďalších zápasoch silne kombinovaná...V tejto chvíli bude najdôležitejšie, aby boli chlapci zdraví a plne pripravení pre vyraďovaciu časť. Aj z tohto dôvodu v tejto fáze sezóny, s ohľadom na ďalšie zápasy základnej časti, bude dôležité nájsť optimálnu mieru zaťaženia kľúčových hráčov a nevystavovať ich tak pri zvyšenej záťaži aj možným zraneniam. Preto dostanú priestor na ľade aj ďalší naši juniori, ktorých úlohou bude odľahčiť hráčov s vyšším icetimeom.Znamená to, že Slovan meni aktuálne najbližšie ciele a nebude taký tlak na výsledky v každom zápase?Najdôležitejšou časťou hokejovej sezóny je play-off. Až  konečný výsledok vo vyraďovacej časti vystaví hodnotenie, či bola sezóna úspešná alebo nie. Preto v tejto chvíli, aj vzhľadom na zranenia v mužstve, nechceme vytvárať na kabínu zbytočný tlak a privodiť tým ďalšie straty. Podstatné bude, aby sa hráči zotavili a dobre pripravili na play-off. To najdôležitejšie je ešte len pred nami.