Logo

Správy

Doma Vonku

Cieľom je konsolidácia mužstva na play-off

0 0

Generálny manažér klubu Maroš Krajči v rozhovore na aktuálne témy.

$article->fk_main_image->title


Od nového trénerského triumvirátu sa očakávalo zaatraktívnenie herného prejavu. Máte pocit, že sa mu to doposiaľ darí?

Noví tréneri sú pri kormidle vyše mesiaca a postupne  zapracovávajú jednotlivé herné prvky, ktorými sa chce mužstvo prezentovať. Po ich nástupe sme dokázali v stretnutiach bodovať a do nešťastnej domácej série sme sa bodovo vyrovnali Popradu a Zvolenu. S poslednými zápasmi však nemôžeme byť spokojní, tím strelil málo gólov, premárnili sme aj veľké množstvo presilovkových možností, najmä v stretnutí s Banskou Bystricou a Michalovcami. To musíme zlepšiť. Aj keď na ich obranu musím povedať, že vplyvom zranení nám vypadávajú hráči z jednotlivých formácií - hlavne tí kreatívni - a tréneri tak po každom zápase skladajú ako nové útoky, tak aj presilovkové formácie. Bude dôležité, aby sa mužstvo konsolidovalo, preťažení hráči zregenerovali a doliečení hráči dohnali tréningové manko. A to celé sme načasovali na najdôležitejšiu časť sezóny, ktorá príde v play-off.

Mužstvo kvári od novembra neskutočná maródka, ktorá zasahuje kľúčových hráčov najmä v útoku. Aký je horizont ich návratu do zápasov?

Zranených je skutočne množstvo hráčov. Nespomínam si, že v celej svojej funkcionárskej kariére ich bolo toľko, ako v tomto ročníku. Zranenia analyzujeme s našimi lekármi, fyzioterapeutami a kondičným trénerom. Niektoré súvisia aj s nahusteným programom. Z dôvodu karantén pre COVID – 19 a dohrávok, sme len v posledných troch mesiacoch odohrali 35 zápasov. Uvidíme, ktorí hráči budú schopní plnohodnotne trénovať na ľade v tomto týždni. Smola sprevádza Samuela Bučeka, ktorý si v tréningu obnovil zranenie v hornej časti tela, čo ho odstaví na 2-3 týždne. Rekonvalescenciu Rasťa Gašpara tiež odhadujem ešte na 2-3 týždne. Úraz Samuela Petráša je vážnejší, vyžiada si ešte mesiac bez hokeja. Rozsah zranení a dĺžku absencie Andreja Meszároša a Petra Šišovského budeme presne vedieť v najbližších dňoch, verím ale, že to nebude važnejšieho charakteru. Anthony Peluso mal len žalúdočné problémy, späť v tréningu bude v tomto týždni.

V posledných zápasoch sa opäť zranili Brendan Ranford, v nedeľu v zápase proti Popradu sa k nemu pridal Jakub Urbánek. Ako to vyzerá s nimi?

Brendan Ranford má vážnejšie zranenie v dolnej časti tela. Pri ňom je to už druhý dlhší výpadok v tejto sezóne a pri hráčovi jeho formátu je absencia na ľade cítiť. Dĺžka liečenia sa odhaduje na 6 – 8 týždňov. Do hry by sa mal vrátiť v priebehu play-off. U Jakuba Urbánka je zranenie v štádiu vyšetrenia.

Podľa toho, čo ste odpovedali, zostava Slovana bude aj v ďalších zápasoch silne kombinovaná...

V tejto chvíli bude najdôležitejšie, aby boli chlapci zdraví a plne pripravení pre vyraďovaciu časť. Aj z tohto dôvodu v tejto fáze sezóny, s ohľadom na ďalšie zápasy základnej časti, bude dôležité nájsť optimálnu mieru zaťaženia kľúčových hráčov a nevystavovať ich tak pri zvyšenej záťaži aj možným zraneniam. Preto dostanú priestor na ľade aj ďalší naši juniori, ktorých úlohou bude odľahčiť hráčov s vyšším icetimeom.

Znamená to, že Slovan meni aktuálne najbližšie ciele a nebude taký tlak na výsledky v každom zápase?

Najdôležitejšou časťou hokejovej sezóny je play-off. Až  konečný výsledok vo vyraďovacej časti vystaví hodnotenie, či bola sezóna úspešná alebo nie. Preto v tejto chvíli, aj vzhľadom na zranenia v mužstve, nechceme vytvárať na kabínu zbytočný tlak a privodiť tým ďalšie straty. Podstatné bude, aby sa hráči zotavili a dobre pripravili na play-off. To najdôležitejšie je ešte len pred nami.

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. O'Donnell Brendan 38 33
2. Ranford Brendan 29 32
3. Gašpar Rastislav 26 31
4. Harris Brant 25 27
5. Urbánek Jakub 36 18
6. Štajnoch Martin 39 17
7. Zigo Tomáš 27 16
8. Sersen Michal 39 15
9. Kytnár Milan 38 15
10. Šišovský Peter 22 11

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem