Chýbajú nám góly, musíme to zlomiť

Slovan držal v Čeljabinsku nádej na bodový zisk viac ako dve tretiny, opäť však mal problém s koncovkou.

Vladimír Országh, hlavný tréner HC SLOVAN: "Videli sme dobrý zápas z oboch strán. Rozhodujúce sa dnes ukázali presilové hry a premieňanie šancí. Po našich fauloch nás Traktor potrestal v početných výhodách. V druhej časti hry sme mali šancu vyrovnať, získať momentum na svoju stranu, no z viacerých príležitostí sme gól streliť nedokázali. Tretie dejstvo si domáci aj napriek našej snahe o návrat do duelu rozumnou hrou ustrážili."Marek Čiliak: "Opäť sme mali v zápase dobré úseky, ale nedali sme gól. Keby nám tam jeden padol hoci aj za stavu 0:2, zápas sa ešte mohol vyvíjať pre nás lepšie a mohli sme nejaký ten bod odtiaľto zobrať. Traktor by potom musel predsa len hrať trošku inak. Je to škoda."Adam Liška: "V rovnovážnom stave päť na päť sme podľa mňa neboli horším mužstvom. Čo sa týka našich špeciálnych formácií, tam sa musíme zlepšiť. V oslabovkách sme dnes dostali všetky tri góly. Buď sa nesmieme dostávať tak často do týchto situácií, alebo jednoducho v nich zvýšiť úspešnosť. Zatiaľ nám najviac chýbajú góly. Zo šancí, ktoré sme v prvých dvoch zápasoch mali, mohlo a malo padnúť viac gólov. Jednoznačne to musíme prelomiť, tlačiť sa viac k bráne a strieľať z každej pozície. Ja verím, že keď to zlomíme v jednom zápase, bude to oveľa lepšie aj v ďalšom priebehu."