Chlapec z Liptova v prvej päťke

Chlapec z Liptova Matúš Sukeľ má za sebou prvý zápas v KHL. V drese HC Slovan nastúpil proti Vladivostoku a tréner Říha nemal problém nasadiť ho hneď do prvého útoku.

V kabíne sme mu po zápase blahoželali. "Ďakujem pekne. Som rád, že sme pri mojej premiére dokázali vyhrať. Je úžasné hrať s takýmito hráčmi v prvej päťke ako sú Taffe s Cheechoom a myslím, že sme  odohrali celkom dobrý zápas. Určite som nečakal, že budem v prvej päťke, tréner ma veľmi potešil. Keď som tu bol na skúške, tak som s nimi trénoval. Myslím, že sme si celkom rozumeli. Sú to vyspelí hráči. Veľmi mi pomohli a som im za to vďačný. "
20-ročný útočník sa v zápase proti Vladivostoku dostal do viacerých šancí, niektoré z nich volali po góle. „Mal som tam dáke šance, škoda že to tam nepadlo. Nič si z toho nerobím, povedali mi, že si mám dovoliť, ničoho sa nebáť a hrať si svoju hru. V škole by som si dal dvojku – trojku, stále je čo zlepšovať.“