Logo

Správy

Permanentky
SloavnPositive

Český majster súperom Slovana

0 0

HC SLOVAN pokračuje v príprave proti mužstvám českej najvyššej súťaže, vo štvrtok o 18:00 h nastúpime proti HC Kometa Brno.

$article->fk_main_image->title

Moravský klub patrí v posledných rokoch medzi absolútnu špičku v Česku aj v Európe. V oficiálnom rebríčku klubov IIHF po sezóne 2017/18 patrí Komete 6. miesto v Európe (Slovan je v tomto hodnotení až na 84. mieste). Kometa to dokazuje silou hráčskeho kádra a rovnako aj výsledkami. Tím jediného muža Libora Zábranského, ktorý je majiteľom i hlavným trénerom, je úradujúcim českým šampiónom. Titul získal aj v sezóne 2016/17.

Kometa sa na ľade podobne ako Slovan pripravuje od júla, za sebou má jeden prípravný zápas. Štvrtého augusta rozstrieľala Třebíč na jeho ľade 8:1. Druhým súperom bude vo štvrtok o 18:00 h v DRFG Arene tím Vladimíra Országha. 

Do prípravy s Brnom zatiaľ nezasiahla najväčšia hviezda mužstva Martin Erat, ktorý však potvrdil, že po dvoch tituloch bude pôsobiť v Komete aj v tretej sezóne. Aj bez Erata má brnenský tím v ofenzíve veľkú silu. Zvučné mená predstavuje Martin Zaťovič so skúsenosťami v KHL, rovnako Petr Holík. 

Produktivitu mužstva Komety by mal zvýšiť pre fanúšikov Slovana dobre známy Lukáš Kašpar. Litvinovský rodák pôsobil niekoľko sezón v KHL, nášmu mužstvu pomohol výrazne v ročníku 2015/16 k postupu do playoff. Ďalšou posilou je americký forward Patrik Mueller

Defenzívu diriguje skúsený Ondřej Němec, body vie pridať Jakub Krejčík, pred sezónou pribudol slovenský bek Juraj Mikuš. 

Jednotkou v bráne by mal byť v novej sezóne Marek Langhamer, bývalý gólman tímu NHL Arizona Coyotes. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P
1. Hrnka Tomas 46 11
2. Svarny Ivan 42 6
3. Lamper Patrik 9 4
4. Hedera Tomas 12 2
5. Bacik Patrik 43 1
6. Rau Chad 0 0
7. Sukel Matus 0 0
8. Liska Adam 0 0
9. Virta Patrik 0 0
10. Chipchura Kyle 0 0

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Súhlasím