Čerešnička na záver domácej série

Fanúšikov Slovana čaká v nedeľu o 17:30 h na ZŠ Ondreja Nepelu ďalšia hokejová lahôdka, Slovanisti zakončia sériu domácich zápasov proti ruskému gigantovi z Magnitogorska.

Pre hokejistov Metallurgu pôjde rovnako o záverečný duel zo štvorzápasovej série na klziskách súperov.  Z nej majú držitelia Gagarinovho pohára z ročníka 2013/14 zatiaľ len tri body po vysokom víťazstve 7:2 v Podolsku, následne prehral Metallurg na ľade Dynama Moskva 2:1, v piatok v Záhrebe 4:1, keď inkasoval až tri góly v nerovnovážnom počte. Zverenci legendárneho trénera Mikea Keenena majú po 15 odohratých zápasoch 25 bodov a na východe okupujú šiestu pozíciu.Súperom „Magnitky“ naháňa strach už tretiu sezónu obávaný útočný trojlístok – Sergej Mozjakin, Ján Kovář, Danis Zaripov. Spomínaná trojica sa výraznou mierou podieľala aj na zisku Gagarinovho pohára, keď si v priebehu ročníka podelili neuveriteľných 290 kanadských bodov.  V sezóne 2015/16 sa darí najviac kapitánovi Mozjakinovi, ktorý je s 19 bodmi druhým najlepším v celej KHL. Ján Kovář má na konte 15 bodov, za očakávaním zaostáva Zaripov  s 9 bodmi. Na sibíri sa však výborne uchytila nová posila Wojtek Wolski, v 14 zápasoch nazbieral 12 bodov.

HC SLOVAN

Najlepší nahrávač

C. Barker 9

J. Kovář 10

Útočné rady dokáže vhodne dopĺňať kanadský zadák Chris Lee, ktorý v Magnitogorsku začína rovnako tretiu sezónu, v štatistikách má 12 bodov. Defenzíve úlohy plnia zase Viktor Antipin s Jevgenim Birjukovom, obaja strávia na ľade v priemere na zápas viac ako 17 minút.Oporou tímu je brankár Vasilij Košečkin. Robustný gólman (200cm, 110kg) odchytal zatiaľ 14 zápasov s úspešnosťou 92,7% a priemerom inkasovaných gólov 1,98. Slovanisti na začiatku sezóny 2014/15 dokonale zaskočili Magnitogorsk na jeho ľade, keď mu v 2. Kole pripravili ako obhajcovi trofeje šokujúcu porážku 3:2.Zakúpte si vstupenky na atraktívny zápas a príďte sa pozrieť na hokejistov HC SLOVAN pred odchodom na náročný trip do Ruska.