Logo

Správy

SlovanPositive

Casey Bailey posilou ofenzívy Slovana

0 0

V nadchádzajúcej domácej sérii bude môcť HC SLOVAN Bratislava už využiť služby útočníka Caseyho Baileyho.

$article->fk_main_image->title

Dvadsaťšesťročný hokejista sa s vedením nášho klubu dohodol na ročnom kontrakte platnom do konca aktuálneho ročníka nadnárodnej súťaže. Bailey si európsku súťaž vyskúša vôbec prvýkrát v kariére, doteraz pôsobil výhradne len za morom. Naposledy bol druhým najproduktívnejším hráčom farmy New York Islanders v Bridgeporte.

Kontrakt v Slovane ešte podlieha registrácii na Centrálnej hráčskej matrike (CIB) v Moskve, Slovan sa bude snažiť vybaviť potrebné administratívne záležitosti tak, aby hráč mohol nastúpiť už do úvodného zápasu domácej série proti Spartaku Moskva. 

„Casey je typickým severoamerickým hokejistom, platný v osobných súbojoch, silný a dôrazný pred bránkoviskom, pre mužstvo vie vybojovať množstvo pukov. Vyznačuje sa tvrdou strelou. Produktivitu, akú preukázal v posledných sezónach v AHL, by sme od neho radi videli aj v Slovane,“ povedal hlavný tréner HC SLOVAN Vladimír Országh.

Bailey začal s hokejom na rodnej Aljaške, v tíme West Anchorage High. Postupne sa cez USHL a univerzitnú NCAA, kde strávil tri sezóny, prepracoval až k profesionálom do NHL. Pravý krídelník dokázal k dôležitým kanadským bodom pridať aj dôraz v osobných súbojoch a bojovnosť. V najlepšej svetovej lige debutoval v tíme Toronto Maple Leafs, kde v ročníku 2014/15 nastúpil na šesť duelov. 

O rok neskôr si v AHL pripísal na konto slušných 39 bodov, v sezóne 2017/18 sa na sedem duelov opäť objavil v drese Ottawa Senators v NHL, väčši bodový zisk v podobe 21 gólov a 16 asistencií však zaknihoval na jej farme v Binghamptone. Vlani bol pravák s dobrou strelou so 41 bodmi druhý najproduktívnejší hráč farmy New York Islanders, tímu Bridgeport Sound Tigers. 

HC SLOVAN Bratislava praje Casey Baileymu rýchlu aklimatizáciu v Bratislave a verí, že bude pre naše mužstvo prínosom v aktuálnom ročníku KHL. 

Individuálne štatistiky

# Hráč GP P

Napísali o nás

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.

Viac informácií Rozumiem