Brant Harris predĺžil so Slovanom zmluvu o dva roky

Ešte pred koncom základnej časti Tipos Extraligy manažment HC SLOVAN Bratislava ponúkol nové kontrakty viacerým hráčom.

Prvým z nich je kanadský stredný útočník Brant Harris, ktorý do tímu belasých prišiel pred začiatkom tejto sezóny zo švédskeho druholigového klubu Mora IK. Harris dnes podpísal predĺženie kontraktu o ďalšie dve sezóny s účinnosťou do 30.4. 2023. "Ja i moja rodina sme veľmi radi, že v Bratislave strávime aj nasledujúce dve sezóny. Obzvlášť sa teším, že si konečne budem môcť zahrať pred skvelými fanúšikmi Slovana a urobiť všetko pre úspech v sezóne, v ktorej bude klub oslavovať svoju storočnicu," povedal pre klubový web Brant Harris po podpise nového kontraktu.Od začiatku sezóny nastúpil Brant Harris do 32 zápasov, v ktorých nastrieľal 16 gólov a pridal 19 asistencií. S viac ako jedným bodom na zápas patrí v tomto ukazovateli k trom najlepším hráčom mužstva. S takmer 60 %-nou úspešnosťou na vhadzovaniach je taktiež dôležitým článkom tímu pri hre v nerovnovážnom stave. S 19 plusovými bodmi zároveň suverénne vedie tabuľku hráčov Slovana.Branta v druhej polovici decembra pribrzdilo zranenie v dolnej časti tela, kvôli ktorému vynechal vyše 15 zápasov na prelome roka. Postupne sa však vrátil do dobrej formy a vo februári bol najužitočnejším hráčom mužstva, keď v 8 zápasoch zaznamenal 10 kanadských bodov. „Ešte som nemohol spoznať Bratislavu v plnej kráse. Odkedy som prišiel, stále platia nejaké obmedzenia. Čas na Slovensku si však užívam. Dosiaľ som nemal žiadny problém. Z domova mi veľmi chýba iba rodina. Túžim aj z Bratislavy vidieť viac, objaviť veľa skrytých vecí. Nielen dominanty, ktoré poznajú všetci. Na túto možnosť si ešte budeme musieť chvíľu počkať. Momentálne som rád, že mám pri sebe manželku a maličkého syna Oaklanda, s ktorými chodíme často do parku.“Pred svojím letným príchodom do Bratislavy čerpal Harris informácie aj od svojho spoluhráča Martina Štajnocha, s ktorým si zahral pred dvomi rokmi v Salzburgu."Martin mi posunul cenné informácie, povedal, čo som potreboval počuť. Ale mal som aj osobnejšiu skúsenosť, pretože v rámci Ligy majstrov som párkrát nastúpil proti Banskej Bystrici. Veľa som nepotreboval. Vedel som, do čoho idem.“