Boychuk zariadil premiérovú výhru nad Kunlunom

HC SLOVAN zdolal Kunlun Red Star 2:1 po predĺžení.

HC SLOVAN BRATISLAVA - Kun Lun Red Star 2:1 PP (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 24. Buchtele (Barker), 61. Boychuk - 35. Brulé (Blacker, Lessio). Rozhodovali: Kislov, Birin – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčení: 3:2 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 7557 divákov.Zostavy
Slovan Bratislava:
 Štěpánek – Ebert, Sersen, Després, Barker, Meszároš, Bačik, Voráček - Řepík, Viedenský, Kašpar – Genoway, Boychuk, Buchtele – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Mikúš, Sádecký, Hrnka
Červená hviezda Kchun-lun: Hellberg – Blacker, Kulda, Graborenko, Järvinen, Chlystov, Ďaloga, Vorobej – Wolski, Brulé, Ponikarovskij – Lessio, Kane, DeFazio – O\'Donnell, Rissanen, Chipchura – Jaw, Lockhart, IbrahimovÚvodné minúty priniesli opatrný hokej, tímy sa dlhší čas oťukávali a najmä si dávali pozor, aby nespravili zbytočné chyby v obrane. Až v 11. minúte predviedol Štěpánek sériu náročnejších zákrokov, vytiahnuť sa musel najmä proti strele Järvinena. Slovan sa dokázal na dlhšie usadiť pred Hellbergom až v presilovke. V nej mal najbližšie ku gólu Viedenský, jeho zakončeniam však chýbala presnosť.Útočník s 25-kou na drese mal prvú vážnejšiu príležitosť aj v druhej tretine, po dravom prieniku a zadovke Kašpara ale mieril priamo do lapačky Hellberga. Tribúny rozjasal až Buchtele, ktorý v 24. minúte dorazil puk do siete po akcii Barkera - 1:0. Gól ale vyburcovali viac hostí, ktorí začali podnikať čoraz nebezpečnejšie výpady smerom k bránke "belasých". V polovici stretnutia po strele Lockharta zazvonila konštrukcia domácej bránky. V 35. minúte to už hráčom Červenej hviezdy vyšlo, nahodenie Brulého šikovne tečoval Brulé a puk prešiel pomedzi betóny Štěpánka.Slovan začal tretie dejstvo náporom, v jeho úvode pozahadzoval veľké šance Šťastný, najprv netrafil dobre puk, keď na neho zívala opustená bránka a potom z ideálnej pozície z medzikružia napálil len do švédskeho brankára v službách Kchun-lunu. Zápas gradoval, obom tímom bolo jasné, že jedna chybička môže rozhodnúť o osude duelu. V 50. min. Brulé dopravil puk do siete, ale korčuľou, takže gól neplatil. Na druhej strane sa Boychuk dostal do dobrej šance v oslabení a neprestrelil Hellberga. V nevhodnom čase, v závere tretej tretiny inkasoval dve minúty za podrazenie Skalický, ale slovanisti prežili oslabenie bez ujmy a zápas tak dospel do predĺženia.V ňom rozhodol o dvoch bodoch pre domácich Boychuk, ktorý chladnokrvne premenil rýchly únik.