Bojovný Slovan nestačil na Poprad

HC SLOVAN Bratislava v okresanej zostave nestačil na HK Poprad.

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)Góly: 12. Bjalončík (Matúš Paločko), 20. Svitana (Seigo, Haščák), 24. Haščák (Svitana, Drgoň), 59. Haščák - 35. O\'Donnell (Urbánek, Štajnoch). Rozhodovali: Hronský, Štefik – Valo, Frimmel, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, bez divákov.Poprad: Vošvrda – Drgoň, Hudec, Seigo, Dalhuisen, Ulrych, Erving, Kramár – Svitana, Skokan, Haščák – Vandas, Livingston, Handlovský – Matúš Paločko, Bjalončík, Matej Paločko – Mešár, Jevoš, Hajnik – ValiguraSlovan: Noskovič – Sersen, Bačik, Meszároš, Štajnoch, Ališauskas, Valach, Maier, Beňo – Ožvald, Urbánek, Jendek – Šišovský, Kytnár, O\'Donnell – Kundrik, Bortňák, Rapáč – J. Uram, Lačný, LepskijPriamy súboj o prvú priečku tabuľky medzi Popradom a Slovanom Bratislava poznačili početné zranenia na oboch stranách. Na otvárací gól sa čakala do 12. minúty. Mladík Noskovič v bráne Slovana si nedal pozor na bekhendovú dorážku Bjalončíka a puk si pomedzi betóny našiel cestu do siete. V jednom zo súbojov sa zranil hosťujúci bek Bačík, ktorý ale zaťal zuby a v zápase pokračoval. Domáci udreli po druhý raz v závere prvého dejstva. V presilovej hre presne namieril aj s prispením teču brániaceho hráča Patrik Svitana - 2:0.V druhom dejstve pokračovali v dobrom výkone domáci Popradčania, ktorí ho korunovali v 24. minúte. Haščákovi nabil Svitana a Noskovič sa k vzdialenejšej žrdi presunul neskoro - 3:0. Hostia bojovali o návrat do zápasu. Iskru nádeje vykresal v 35. minúte legionár O\'Donnell, ktorý sa presadil v presilovej hre.Záverečná tretina sa niesla v znamení taktiky. "Kamzíci" hrali účelne s cieľom udržať si dvojgólový náskok. Víťaznú poistku mohol pridať pár minút pred koncom riadnej hracej doby Svitana. Noskovič sa ale prezentoval efektívnym zákrokom. Dráma tak pokračovala ďalej. Slovan odvolal brankára a skúsil to v šestici. Víťazstvo Popradu spečatil do prázdnej bránky najlepší strelec súťaže Marcel Haščák.