Bodový zápis Slovanistov

V druhom stretnutí v priebehu dvoch dní proti Bielorusku sa do streleckej listiny zapísal Libor Hudáček a Mário Bližňák, ktorému prihrával Milan Bartovič.

Slováci základ svojho úspechu položili v prvých pätnástich minútach zápasu, keď sa po góloch Bližňáka, Miklíka, Lušňáka a Mikuša vyhrávali už 4:0. Druhá dvadsaťminútovka gólovo vyznela v prospech Bieloruska, v 29. minúte korunoval ich aktivitu pred slovenskou bránkou Kosticyn a o desať minút neskôr premenil trestné strieľanie po nedovolenom zákroku Jaroša Kovyršin - 4:2. V tretej tretine zvýšil náskok na rozdiel troch gólov Libor Hudáček a uzavrel rezultát stretnutia na 5:2. Na rozdiel od posledného košického duelu odohral zápas aj Michal Sersen, naopak voľno dostala dvojica Ivan Baranka, Ladislav Nagy. Po stretnutí sa trénerský tím definitívne rozlúčil s Denisom Godlom, Andrejom Šťastným a ďalšími troma hokejistami - Petrom Čerešňákom, Michaelom Vandasom, Petrom Cehlárikom.Zverencov trénera Vůjteka čakajú na budúci týždeň posledné dve herné previerky v Rige proti domácemu Lotyšsku (24. a 25. apríla).Slovensko - Bielorusko 5:2 (4:0, 0:2, 1:0)Góly: 2. Bližňák (Bartovič), 8. Miklík (Réway, Ďaloga), 10. Lušňák (Tybor, Haščák), 15. Mikuš (Réway), 49. L. Hudáček (Jurčina, Haščák) - 29. Kosticyn (Gavrus, Kaľužnyj), 39. Kovyršin (tr. strieľ.). Rozhodcovia: Baluška, Jonák - Kacej, Smrek, vylúčení: 5:7, navyše:, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, striedanie: 10. Milčakov (Biel.) namiesto Goriačevskicha, 4172 divákov - vypredané.Slovensko: Laco - Jaroš, Graňák, Ďaloga, Mikuš, Jánošík, Švarný, Jurčina, Sersen - Haščák, Lušňák, Tybor - Miklík, Viedenský, Réway - L. Hudáček, Bližňák, Bartovič - Vandas, Šťastný, DejBielorusko: Goriačevskich (10. Milčakov) - Usenko, Korobov, Goroško, Stasenko, Karev, Lisovec, Ustinenko, Demkov - A. Kosticyn, Kaľužnyj, Gavrus - Kuľakov, Kovyršin, Stepanov - Demagin, Kitarov, Jefimenko - Razvadovskij, Kolosov, Pavlovič