Bližňák dnes v prvom útoku

Hokejistov Slovana čaká dnes záverečný zápas na treťom tripe sezóny proti Lade Togliatti.

O 17:30 (SELČ) bude na buly v Lade Arena stáť prvá formácia v zložení Jonathan Sigalet, Martin Štajnoch, Milan Bartovič, Tomáš Surový a Mário Bližňák. 27 – ročný Bližňák nahradí v zostave Libora Hudáčka ktorého v deň zápasu postihli menšie zdravotné problémy. Do štvrtého útoku sa potom na miesto Mária Bližňáka postaví vedľa Mária Luntera a Patricka Whitea Andrej Kudrna.  Spolu zostal druhý útok tria českých hokejistov – Michal Vondrka, Václav Nedorost, Tomáš Netík. Ladislav Nagy bude opäť korčuľovať so slovinským duom Žiga Jeglič, Rok Tičar.Okrem už spomínanej prvej obrany nespravil v zadných radoch tréner Petri Matikainen žiadnu zmenu. Michal Sersen nastupi s Ivanom Barankom a Tomáš Starosta s Kurtisom Fosterom. Ako siedmy bek je písaný Vladimír Mihálik. V bráne dostane opäť šancu Johan Backlund. Predpokladaná zostava: Backlund – Sigalet, Štajnoch, Baranka, Sersen, Starosta, Foster, Mihalik - Bartovič, Surový, Bližňák – Vondrka, Nedorost, Netík – Jeglič, Tičar, Nagy – Lunter, White, Kudrna.