Bez hokeja ani počas olympijskej prestávky

HC SLOVAN Bratislava si v domácom prostredí zmeria sily s Kometou Brno.

Fanúšikovia Slovana nezostanú bez hokeja ani počas blížiacej sa olympijskej prestávky. Vedenie HC SLOVAN Bratislava využilo dlhodobé dobré vzťahy s manažmentom HC Kometa Brno a vzájomne sa dohodlo na odohraní dvoch prípravných zápasov.  Ten prvý uvidíme v piatok 14. februára v SLOVNAFT Arene, o šesť dní sa garde obráti a hokejisti Slovana sa predstavia na ľade Komety Brno.
Slávna Kometa zavíta do Bratislavy opäť po dva a pol roku. Náš februárový súper patrí v posledných sezónach medzi popredné tímy českej extraligy. Momentálne sa nachádza na šiestom mieste Tipsport Extraligy len so šesťbodovým odstupom na tretiu Plzeň, ktorá obhajuje titul z vlaňajška. Klub s azda najvernejšou fanúšikovskou základňou v Česku, ktorá by mala prísť Kometu podporiť aj do Bratislavy, sa opiera najmä o 29–bodového útočníka Vojtěcha Němca, či Tomáša Svobodu, ktorý v doterajšom priebehu sezóny nazbieral o dva body menej. Veľkou oporou v tejto sezóne je slovenský gólman Marek Čiliak s úspešnosťou až 91,58 %. Druhým Slovákom v zostave Komety je pre fanúšikov Slovana dobre známy bek Jozef Kováčik. 34-ročný hokejista odohral v minulosti v drese s orlom na hrudi štyri sezóny, v ktorých sa raz tešil zo zisku majstrovského titulu. Zvláštnu príchuť bude mať  zápas aj pre hlavného trénera Slovana Rostislava Čadu, ktorý je brnenským rodákom a s Kometou spojil aj veľkú časť svojej hráčskej i trénerskej hokejovej kariéry.Vstupenky na atraktívny prípravny zápas proti HC Kometa Brno si fanúšikovia budú môcť zakúpiť od štvrtka 30. januára v jednotnej cene € 8,- v sieti Ticketportal. Držitelia permanentiek "HC SLOVAN – KHL 2013/2014" majú vstup na tento zápas v cene permanentky.Posledné vzájomné zápasy:
4.8. 2010 HC SLOVAN Bratislava – Kometa Brno 10:4
12.8. 2010 Kometa Brno – HC SLOVAN Bratislava 1:0